Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

kolmapäev, detsember 22, 2010

Savipaks - masendav mõjuagent


Nonii. Viimasest sissekandest on möödas ligi poolteist aastat. Nüüd aga on toimumas sündmused, mida pean vajalikuks nö ajaloolise mälu huvides talletada. Siis hea mõne aasta pärast vaadata, kas midagi on vahepeal muutunud ka või kordub ajalugu ikka ja jälle.

No millest muust ma ikka räägin kui Savipaksu masendavast mõjuagendi "afäärist". Alustuseks peamised lingid:
 • Vastuluure kirjeldab Edgar Savisaart Venemaa mõjuagendina [Postimees, Tuuli Koch, 16.12.2010] - sellest hakkas kogu see saaga suure pauguga pihta.

 • Jakunin lubas Savisaarele 1,5 miljonit eurot valimiste rahastamiseks [Postimees, 21.12.2010 kell 23:05] - hetkel viimane kõige kaalukam artikkel, kus KaPo avab telgitaguseid ning teeb seda kronoloogilises ja kirjelduse mõttes harjumatult detailselt. Vastavalt KaPo infole on antud "afääri" peategelasteks:

  Eesti poolelt:
  - Edgar Savisaar, K-pärakonna esimees, Tallinna linnapea
  - Deniss Boroditš, K-pärakonna liige, Tallinna abilinnapea

  Vene poolelt:
  - Vladimir Jakunin, AS Venemaa Raudtee president
  - Vladimir Bušujev, AS Venemaa Raudtee presidendi administratsiooni juht
  - Sergei Petrov, AS Petromaks Spediitor kaudu tegutsev ärimees - tema äridega seotud pangakontodelt laekus raha Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku arvele


  Kõrvalosades:
  - Vladimir Velman, K-pärakonna liige, Riigikogu K-fraktsiooni liige
  - Jevgeni Tomberg, kiriku ehituse eestvedaja, Konstitutsioonipartei liige
  - Sergei Štšeblõgin, Andrei Pervozvannõi Fondi president

Eeltoodud artiklite vahele on jäänud ainuüksi Postimehes mitukümmend artiklit samal teemal (s.o. 6 päevaga). Nendes orienteerumine ja olulisemate välja toomine on muutunud liiga vaevanõudvaks ülesandeks, nii et ma väga ei pinguta. Küll aga alljärgnevalt mõned enne 16.12.2010 aset leidnud sündmused, mis tänaseks on saanud uue ja hoopis huvitavama värvingu:
 • Ansip: välistan koostöö Savisaarega täielikult [Postimees, 10.11.2010] - see artikkel on pärit ajast kuu aega enne pommi plahvatamist. Nagu tänaseks on selgunud, oli tolleks ajaks KaPol juba teada, et Savipaks Venemaalt raha nõutab ja on enam kui tõenäoline, et sellest oli teavitatud ka peaministrit, presidenti jm kõrgemaid asjapulki. Tol momendil tundus Ansipi avaldus suht tavapärasena. Rõhk oli Tallinna juhtimisstiilil ja astmelise tulumaksu teemal. On ju Reformierakond ka varem sarnaseid avaldusi teinud. See oli küll veidi üllatavalt konkreetne, aga valimised lähenemas, nii et midagi liiga enneolematut siin polnud. Tagantjärele on küll huvitav tollaseid sõnavõttusid lugeda ja uude konteksti panna.

 • Savisaar: Ansipi jutt koostöö välistamisest pole tõsiseltvõetav [Postimees, 13.12.2010 - 3 päeva enne pommi lõhkemist], mõned väljavõtted intervjuust:

  - Savipaks eelmiste sarnaste avalduste kohta: "Mäletan neid ütlemisi küll. Pärast püüdis üks tema nõunik seda ka selgitada ja rääkis, et põhjuseks on asjaolu, et Savisaar käib liiga palju Venemaal, räägib venelastega läbi ja seetõttu ei saa teda usaldada." Huvitav, kas Savikale hakkas koitma, kust tuuled tegelikult puhuvad, et selle teema tõstatas?

  - Ajakirjanik Argo Ideon: "Kindlasti panite ka tähele, et nende avalduste teravik oli suunatud isiklikult teile, mitte Keskerakonnale. Koostööd Keskerakonnaga pole keegi välistanud." See on üllatavalt terane tähelepanek ajakirjanikult. Ka pärast mõjuagendiskandaali ilmsikstulekut on räägitud eelkõige just Savipaksust ja tema vastutusest, mida pole otseselt laiendatud kogu K-pärakonnale (seda siis nii ajakirjanike kui teiste parteide kõneisikute poolt).

  - Savipaksu vastus eelmisele küsimusele: "
  Eks see ole katse Keskerakonda nõrgestada või vähemalt lõhestada. Kas teil on meeles Lydia Koidula lause «Eesti muld ja Eesti süda, kes neid jõuaks lahuta»? Ma ütleksin samamoodi, et Keskerakond ja Savisaar, kes neid ikka suudab lahutada." Väga julge, ütleks isegi arrogantne, vastus! Saab näha, mida K-pärakonna ülejäänud liikmed sellest arvavad, kui Savipaks peaks tõsiselt mutta tõmmatama.

  - Savipaks: "
  Võtsime ette maarahva kongressi tegemise, sest ligi kümmekond aastat seda kongressi ei toimunud, samal ajal minu arvates on maarahva probleemid ühed teravamad Eestis." Ka see suht süütuna tunduv avaldus saab hoopis uue värvingu nüüd, kui KaPo on avaldanud, et ka maarahva kongressi korraldamine oli üks teema, mida Jakuniniga on arutatud.

 • Savisaar võidakse valida Eesti venelaste eestkõnelejaks [Postimees, 15.11.2010] - artikkel, mis mul seni jäänud märkamata. Öine Vahtkond tegeleb mingi nõukogu kokku ajamisega, mis peaks ühendama nn vene kogukonda Eestis ja mis aitaks suhetes Venemaaga. Savipaksult kahjuks kommentaari sellele pole. No saab näha. Nagu artiklist võib lugeda, toimuvad eestkõneleja valimised igal nädalavahetusel kuni maikuuni välja. Lollitamine muidugi, aga noh, tsirkust saab. Antud artiklis viidatakse aga ka ühele varasemale ja sisukamale: Kreml on muutmas taktikat Baltimaades [Postimees, Argo Ideon, 13.11.2010], kus "Tuntud Vene ajaloolane Boriss Sokolov leiab, et Moskva on Balti riikides hülgamas Nõukogude aja tagaihkajate toetamist ja orienteerumas mõjukamatele jõududele. Sokolovi sõnul on Kreml edaspidi sunnitud panustama sellistele Eesti, Läti ja Leedu erakondadele, mis on küll venesõbralikud, kuid ei sea kahtluse alla oma riikide iseseisvust ning mahuvad lääne demokraatia väärtuste süsteemi. Eestist toob ajaloolane näiteks Keskerakonna." The plot thickens.

Savipaksu reaktsioon - pressikonverents Tallinna pressikeskuses

Venemaalt erakonnale raha küsinud Savisaar ähvardab Ansipit ja meediat kohtuga [Reporteri video, 21.12.2010] - kõige huvitavam koht on alates 02:03, kus Savipaks ütleb otse: "Ma ei ole erakonnale raha küsinud ja ma ei ole mingeid rahasid ka saanud." See on nüüd küll põnev, kui KaPo kirjutab, et Savipaks küsis Jakuninilt raha ja selle saamine takerdus selle taha, et KaPo kutsus Savipaksu enne vestlusele, kui raha üle hakati andma. Seega, kui KaPo väide vastab tõele, valetas Savipaks oma pressikonverentsil ajakirjanikele ja Eesti üldsusele otse näkku. Huvitav, et ta sellise tee valis. Kas ta tõesti arvas, et täpsem info jääb avalikkuse ette tulemata? Küll aga on ta otseselt tunnistanud, et Lasnamäe õigeusukiriku ehitamiseks on ta raha küsinud ja saanud (Savisaar: kas kiriku ehitamine saab olla kuritegu? [Postimees, 16.12.2010]). Ja ühtlasi on ta kiriku ehitamise, ma ei tea kas ettevaatamatusest või mõnest muust tervisehäirest tingituna, ise sidunud valimistega! (Tsitaat samasest pressiteatest: "Keskerakond on huvitatud nii Jaani kiriku valmimisest Peterburis (seda enam, et Tallinnas just lõpetasime samanimelise kiriku renoveerimise Vabaduse väljakul), kui ka õigeusu kiriku ehitamisest Lasnamäele. Selles linnaosas elab 115 000 inimest, suur osa neist õigeusklikud ja neile on tähtis saada valimiste eel positiivne impulss selle kiriku valmimisest.") Nii et mees ise seob raha saamise kiriku ehitamisega ja kiriku ehitamise valimistega!!! Aga raha erakonnale küsinud pole. Ja selles, et välismaalt (VENEMAALT!) saadud rahaga tehakse miskit, mis peaks valijaid mõjutama, ei näe ta midagi eriskummalist. Njaa, ma ütlen. Njaaaa.


Mis edasi?

Kõige rohkem peaks praegu aga huvitama see, mis edasi saab. Kas kogu see jama üldse kokkuvõttes midagi muudab? Paralleele kunagise lindiskandaaliga pole vist isegi mõtet tooma hakata. Ujus Savipaks tollal sitast välja, miks ei peaks see tal ka seekord õnnestuma? Mass on ju jätkuvalt loll ja valib "märtrit" pimesi edasi. KaPo ning kõrged ametiisikud on isegi öelnud, et otseselt kriminaalset antud loos pole, kuna seadusega pole keelatud rahastamise otsimist ka välisriikidest. Rõhutakse moraalsele vastutusele. Savipaks ja moraalne vastutus?! :D Päris edukas nali! K-pärakonna valijaid sellised asjad nüüd küll ei huvita. Ainus küsimus on, kas K-pärakond koosnebki ainult Savipaksu sabarakkudest? Kas eksisteerib nende seas siiski ka mingi rühmitus, kellel on oma mõtlemisvõime ning autunne? Praegu oleks õige aeg Savipaksule vastanduda.

Hetkel näen kõige tõenäolisema lahendusena seda, et Savipaks ei lahku ei linnapea ega partei juhi kohalt. Riigikogu valimistele minnakse "märtrioreooliga" ja saadakse oma hääled ikka kokku. Võrreldes eelmise korraga tõenäoliselt kaotatakse mõned kohad Riigikogus. K-pärakonnast lahkuvad mõned liikmed, aga suuremat pereheitmist ei toimu. Sotsid lahkuvad Tallinna koalitsioonist (Juske on juba päris tugevate sõnavõttudega esinenud: "Juske: Savisaar peab rahaküsimise korral linnapea kohalt lahkuma" [Postimees, 21.12.2010]) ja K-pärakond saab üksi valitseda. Eksisteerib mingi võimalus, et volikogu K-liikmetest mõni tuleb mõistusele (44 liiget 79st - see tähendab, et enamuse kaotamiseks peaks mõistusele tulema 5 liiget... mõnevõrra palju tahetud muidugi sellelt seltskonnalt) ja lahkub erakonnast. See muudaks olukorra aga päris huvitavaks, kuna ilma K-pärakonnata peaks uue koalitsiooni moodustama Reform ja IRL koos sotside ning ületulevate endiste K-pärakondlastega. Ei tohi muidugi alahinnata ühise vaenlase olemasolust tõusetuvat motiveeritust :)


Oletagem aga, et vähemasti mingi hoomatava tuleviku jooksul Savipaks siiski taandub (lõplikult või vähemasti pikaks ajaks) poliitikast. Mis siis saab? Kas K-pärakond on ka siis vene valijate jaoks häälemagnet? Kui ei, siis tekib vaakum ning loodus teadupoolest tühja kohta ei salli. Saati veel poliitika. Kellest saab siis see, kes vene valijate hääli püüdma hakkab? Sotsid? Mingid äärmusbolševikud a la Öine Vahtkond? njaa... päris keeruline situatsioon tekiks. "Kui Savisaart poleks, tuleks ta välja mõelda" - ei tea, kes seda esimest korda ütles, aga sellel ütlusel on täna vähemasti minu jaoks rohkem sisu kui kunagi varem...


Et ma aga palli väga ühte väravasse ei taoks (nagu see mind kunagi muidugi takistanud oleks), siis üks mõte mind närib kogu selle asja juures. Nimelt see, kuidas info ikkagi avalikkusesse nüüd lekkis. Kui info on pärit algselt KaPo allikatest ja tegemist on riikliku saladuse või vähemasti asutusesiseseks tarbeks mõeldud infoga, siis minu loogika ütleb, et toimunud on salastatud info leke ja lekitaja tuleks ikkagi üles leida. Samal ajal on prokuratuur teatanud, et ei näe antud juhul riigisaladuse lekkimist - Riigiprokuratuur ei näe Savisaare juhtumis riigisaladuse lekkimist [Postimees, 16.12.2010]. Olgugi, et ma näeksin hea meelega Savipaksu põrmustamist, võiks see toimuda tasakaalukalt ja kõiki reegleid järgides. Ma lihtsalt ei saa hetkel aru, kuidas on prokuratuur nii kiiresti sellisele järeldusele jõudnud. Võiks ikkagi menetluse algatada ja uurimistoimingud ära teha. Jääks asjast korrektsem tunne.

Vilja Kiisler: Savisaare ärakustutamine [Delfi, 22.12.2010] - hea mõttearendus poliitilisest küpsusest ja KaPo kasutamisest poliitikas.

Ahto Lobjakas: saatana advokaat [Postimees, 23.12.2010] - ja veel üks mõttearendus, mis lahkab päris hästi antud olukorra demokraatia kriisi tunnusmärke.------------------
Ja ajaloolise mälu huvides siin siis nimekiri Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmetest (Tallinna linnavalitsuse kodulehelt). Juhul, kui Savipaks poliitikast taanduma ei peaks, siis need, kes alljärgnevate hulgast fraktsioonist välja ei astu, on samasugused limukad nagu Savipaks:
1. Toomas Vitsut
2. Leonid Mihhailov
3. Elmar-Johannes Truu
4. Margarita Tšernogorova
5. Enn-Toivo Annuk
6. Vadim Antsupov
7. Ksenija Balta
8. Olga Barabaner
9. Sergei Bogovski
10. Sofja Derjugina
11. Jevgeni Diptan
12. Anu Hallik-Jürgenstein
13. Igor Jermakov
14. Marika Juuse
15. Daisy Järva
16. Max Kaur
17. Valeri Kislitsõn
18. Andres Kollist
19. Igor Kravtšenko
20. Mihhail Kõlvart
21. Kaie Kõrb
22. Kaja Laanmäe
23. Mark Levin
24. Natalia Malleus
25. Jekaterina Matusihis
26. Kalle Mihkels
27. Jaanus Mutli
28. Sergei Nikonov
29. Larissa Novožilova
30. Vladimir Panov
31. Ants Pilving
32. Juri Poljakov
33. Vjatšeslav Prussakov
34. Andres Rozalka
35. Vladimir Rusnak
36. Igor Sedašev
37. Toomas Sepp
38. Märt Sults
39. Niina Sõtnik
40. Enno Tamm
41. Eduard Toman
42. Natalia Vaino
43. Tatjana Vassiljeva
44. Ruslana Veber------------------
P.S. Savipaksu blogi pole pärast 13. detsembrit tänaseni täiendatud...


------------------
9:14, 22.10.2011
ja meil on K-pärakonnast esimene pääsuke: Kalle Laanet
Laanet: Savisaare tegu on tõeline julgeolekurisk [Postimees, 22.12 kell 08:06]
"Edgar Savisaare Venemaalt Keskerakonnale rahaküsimine, mille üksikasjad kaitsepolitsei eile hilisõhtul avaldas, on Keskerakonna juhatuse liikme, endise siseministri Kalle Laaneti sõnul tõeline julgeolekurisk Eesti riigile ning ta leiab, et praegu peaks Savisaar juhtivatelt ametikohtadelt lahkuma."
"«Kui mul oleks ka kõige halvemates unenägudes olnuks aimu, et Keskerakond kui erakond läheb küsima Venemaalt valimiskampaaniaks raha, kui sellist asja arvata, siis mina sellises erakonnas küll ei taha olla,» oli Laanet resoluutne."

Selline reaktsioon ja veel nii kiiresti K-pärakonna seest oli nüüd küll ootamatu! See paneb lootma, et K-pärakond läheb ise katki. Vastasel juhul valib loll mass K-pärakonda ikka edasi ja mitte miski ei muutu. Jääb loota ikka sisemisele konfliktile. Asi hakkab jumet võtma :)

------------------
12:43, 23.12.2010
Tuuli Koch: ei taha kahelda [Postimees, 23.12.2010] - K-pärakonna venemeelsed teod päris häsit ära koondatud.

------------------
13:10, 23.12.2010
VIDEO: lennukist otse vaibale [Äripäeva video, 22.12.2010] - See on ikka päris huvitav, kui linnapea koos saatjaga juba lennujaama Moskvast tulevale abilinnapeale isiklikult vastu läheb... Jätab eriti kummalise mulje. Savipaks on juba väga närviline. Suhtlemine ajakirjandusega on tavapärasest veel nõmedam.

VIDEO: Savisaar laenuandjat ei teadnud [Äripäeva video, 22.12.2010] - Lennujaamas oli juhuslikult (?) ka Ain Seppik, kes Savipaksuga kohtuda ei soovinud ja oli seetõttu kohvikusse ära läinud. Talt küsitakse Savipaksu 2,7 MEEK laenu kohta, mida ta olevat Savipaksu sõnul aidanud organiseerida. Seppik ajab täielikku lapsejuttu, kuidas tema ei tea midagi ja Savipaks ka ei teadnud, kust raha pärit on jne. Ei jäta üldse head muljet.

------------------
02:52, 24.12.2010
Urmas Sutrop: reetmise anatoomia [Postimees, 23.12.2010] - päris hea arutelu Savipaksu hingeelu kohta:
"Nagu üks netikommentaator («Ansip: raha küsimine Venemaalt on jälestusväärne», PM 20.12.2010) väga tabavalt ütles, on Savisaar olnud Eesti riigiga sõjas sellest ajast alates, kui ta 1992. aastal valitsusjuhi ametikohast ilma jäi. «Kas keegi suudab sellest ajast meenutada midagigi, kus ta oleks püüdnud Eesti riigile toeks olla?

Ta on ignoreerinud kõiki ühtsustunnet tugevdavaid ettevõtmisi, samas on otse või kaudselt toetanud kõiki, mis seda nõrgendavad või kahjustavad. Ta on alati [pidanud] oma erakonna, mis tähendab tema enda huve ülemaks kui riigi või rahva omi.»"

Sildid: , , , , , ,

1 Comments:

 • At 31/3/15 19:59, Anonymous Anonüümne said…

  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing
  Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home