Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

reede, mai 04, 2007

Seppik kimbatuses

Ain Seppik: Reformierakond ründas kriisi ajal Keskerakonda

Keskerakonna juhtfiguur Ain Seppik leiab, et endine valitsuspartner Reformierakond kasutas kriisihetki ära selleks, et Keskerakonda rünnata, ning «peen poliitiline rünnak» on tekitanud parteiliikmetes ka meeleheidet.

Savisaar käitus kriisihetkedel targalt?
Ta käitus minu meelest täiesti normaalselt.

Mis tähendab «täiesti normaalselt»?
Mina kiidan teda selle eest, et ta ei läinud tänavale. Tänavale ei läinud ka peaminister ega president, kel on ihukaitse olemas. Kui mass möllab, siis pole poliitikutel enam midagi teha, siis peab tegutsema politsei ja tegutseski väga hästi.

Mul on Seppikust veidi kahju. Mees on kohati täiesti mõistlike sõnavõttudega esinenud, eriti keskerakondlase kohta. Praegu aga seisus kohustab ja tuleb ikkagi partei eest kosta. Sellest jutust ja vastustest ajakirjaniku küsimustele aga kumab läbi sisemist vastuolu ja võibolla ka vastumeelsust sellist iba ajada. "Mina kiidan teda selle eest, et ta ei läinud tänavale." Nojah, ma võiks ka kiita teda selle eest, et ta ei käinud koos marodööritsejatega aknaid lõhkumas. See pole aga ju point! Keegi polegi oodanud, et Savikas läheks tänavale seletama. Nii et teda selle eest kiita on kuidagi imelik.
Keegi pole nõudnud tänavale minekut, vaid teatakse Savisaare mõju venekeelsele elanikkonnale.
Selles olukorras ei olnud enam mingit mõju. See situatsioon provotseeriti väga selgelt, arenes väga kiiresti.
Jälle ehtsalt põiklik vastus. Keegi ei eeldagi või oota, et nii kui Savikas sõna võtab, nii kohe jätavad marodöörid laamendamise paugupealt järgi. Küsimus on ikkagi selles, millist sõnumit PÄRAST laamendamist ja üldisemalt ühiskonnale edastatakse. Ja Savika poolt on see olnud enam kui kummaline.
Kas riik hoiatas sellise stsenaariumi eest?
Jah, hoiatas, olen neid tekste ise lugenud, aga kuna see on riigisaladus, siis ei saa ma täpsustada. Aga kõik käis nööri mööda, nagu pidigi minema. Sellises olukorras ei olnud enam midagi rahustada ja ega peaminister ja president ei kippunud ka rahustama.
soh... peaminister ja president on minu meelest korduvalt kutsunud inimesi üles mõistlikkusele ja mitte alluma provokatsioonidele. Vastus on aga selline tüüpiline keskerakondlik lasteaia-retoorika "aga teised tegid/ei teinud ju kaaa!"
See vastus on aga sellesmõttes hea ja huvitav, et sellega on Seppik nüüd öelnud, et valitsus/riik oli ettevalmistusi teinud ning adekvaatselt olukorda hinnanud. Nii et edaspidi saab keskerakondlastel väga raske olema väita vastupidist. Või noh, teoreetiliselt saab raske olema. Praktikas pole nad kunagi erinevatel ajahetkedel vastandliku info jagamise ees tagasi kohkunud.
Mis te arvate, kas Venemaale ei meeldi, et Keskerakonda praegu süüdistatakse? Muidugi meeldib! Kui Keskerakonda poleks, siis saaks võib-olla ometi vene partei teha. Selle peale ei mõtle keegi.
Venelased otsivad praegu poliitilist väljundit, aga tänu sellele, et on olemas Keskerakond, mida vene valija ka aktsepteerib, on see seni neil ebaõnnestunud.
ja nüüd tuleb veel välja, et keskerakond on siiani olnud ainus päästeingel, mis meid on kohutavast venelaste ohust hoidnud. Vastik, vastik, vastik, vastik! Vastik seetõttu, et üritatakse näidata keskerakonda kui mingit erilist eestluse hoidjat ja eriti vastik seetõttu, et kasutatakse jälle eestlased vs venelased vastandamist. Just seda, mida praegu teha ei tohiks ja mille vastu justkui keskerakond ka "võitleb". Ise krutivad vastuseisu üles, et siis venelastele jälle serveerida kõike seda "meie kaitseme teid halbade venelaste-vastaste paremerakondade eest" retoorikat.


Ja no seda, kes keda tegelikult kriisisituatsioonis ründama asus, pole vist vaja meelde tuletama hakata... (pea kogu viimase aja siinsed blogipostitused on sellest kantud)

Sildid: , , ,

1 Comments:

 • At 31/3/15 20:01, Anonymous Anonüümne said…

  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home