Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

laupäev, mai 26, 2007

Lastetusmaks tulekul!

Postimees: Valitsuse maksumuudatuste pakett

1) maksuvaba tulu kasvab aastas 250 krooni võrra kuu kohta, jõudes 2011. aastaks 3000 kroonini kuus;

2) tulumaks alaneb lisaks juba praegu seaduses olevale üheprotsendilisele vähenemisele aastatel 2008-2009 ka järgnevatel aastatel, jõudes aastaks 2011 18 protsendini;

3) alates järgmisest aastast kehtestatakse täiendav maksuvaba tulu juba alates pere esimesest lapsest;

Progresseeruv tulumaks on kohal. Sedapuhku aga sõltub see laste arvust. Mida vähem lapsi, seda kõrgem maks. Pole lapsi - saad täie rauaga!
Iseenesest geniaalne lähenemine oma lihtsuses. Valitsus/riigikogu ei kehtesta mitte lastetusmaksu, vaid vähendab maksu kõigil, kellel on vähemalt üks laps. Et siis selline maks, mis kehtib kõigile, välja arvatud neile, kellel on laps. Selline, noh, lastetusmaks nagu. Aga mitte päris. Võibolla.

Kujutage nüüd ette, kui valitsus tuleks lagedale kavaga, milles teatakski üheselt, et edaspidi kehtestame kõigile neile, kes pole last teinud, maksu. Kohe kukuksid kõik liberaalse isikukeskse maailmavaate pooldajad (khm... Reformierakonna toetajad) kisama, et see piirab üksikisiku õigusi ja pole õige inimest karistada selle eest, et:
a) ta on pühendunud tööle ja toodab sellega riigile SKP'd ja on muidu tubli inimene, mistõttu pole ta (veel) jõudnud peret luua või
b) ta on homoseksuaalne ning seetõttu pole loomulikul teel võimeline last saama või
c) tal on meditsiiniliselt võimatu last saada, isegi mitte Sõritsa juures või
d) ta on veel nii noor, et sellises vanuses last saada oleks vastutustundetu.

Selline otsus valitsuse poolt ei kõlbaks ju kuhugi! Aga... Pakid lastetusmaksu ilusa paberi sisse ja nimetad selle kõigi teiste jaoks SOODUSTUSEKS ning kõik plaksutavad käsi ja kiidavad takka. Krt, isegi mina ei tunne end lastetu noore inimesena hingepõhjani solvatuna tegelikult. Psühholoogiline efekt taolisel pakkepaberil on lihtsalt niivõrd suur.
Ja ka ajakirjanikud pole teemat sellest vaatenurgast üles korjanud. Kõik kisavad ainult selle ümber, et aktsiisid lähevad ikka jõle suureks jne. See, et lastetutele inimestele ärtust ära tehakse, ei huvita kedagi.

Puust ja punaseks:
Järgmisest aastast tulumaksuvaba miinimum = 2250 EEK/kuu.
Tulumaks järgmisel aastal = 21%.
Lastetusmaks = 21% * 2250 = 472,50 krooni/kuu.

3 Comments:

 • At 2/1/08 08:44, Anonymous lapsevanem said…

  3 lapse emana võin öelda, et lapse kasvatamise peale läheb ikka palju rohkem kui riik tagasi annab ja tulevikus saavad lastest maksumaksjad, kes ka lastetute pensioni kinni maksavad. Muidugi, kes käskis sellise(d) luksuseseme(d) soetada...

   
 • At 31/3/15 20:01, Blogger Micro Finance said…

  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

   
 • At 26/11/15 20:27, Blogger John Henski said…

  $$$ GENUINE LOAN WITH 3% INTEREST RATE CONTACT US FOR MORE DETAILS $$$.
  Are you looking for a loan to clear off your dept and start up your own Business? have you being going all over yet not able to get a legit loan Company that will loan you? Here is your final solution, We can give you any amount you need provided you are going to pay back within the period of time given without any problem. Apply now and contact us for more details via email below.
  Email: henski.john46@gmail.com

  Application For loan.
  First Name:
  Last Name:
  Date Of Birth:
  Address:
  Sex:
  Phone No:
  City:
  Zip Code:
  State:
  Country:
  Nationality:
  Occupation:
  Monthly Income:
  Amount Needed:
  Duration:
  Purpose of the loan:
  E-mail address:

  Email: henski.john46@gmail.com

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home