Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

esmaspäev, aprill 30, 2007

Savisaar jätkab provotseerimist

Ma ei oska mitte kuidagi muudmoodi tõlgendada Savisaare viimaseid sõnavõttusid kui jätkuvat provokatsiooni ning inimeste üleskeeramist vastuolude süvendamiseks.

Postimees: Vahistatud Jõksile halba kohtlemist ei kurtnud

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas tänasel pressikonverentsil, et neile
on teada juhtumeid, kus politseinikud on peksnud juba vahi alla võetud ja
käeraudadesse pandud mässajaid.

Savisaar nimetas toimunut võimalikuks
inimõiguste rikkumiseks ning lubas seetõttu pöörduda ka õiguskantsleri poole.

no... ok. Selge see, et ka keerulistes oludes tuleb tagada kõigi inimeste põhiõigused jne, aga praegune ajamoment pole päris kindlasti see, kus seda trummi avalikult ja täie hooga taguda. Sama moodi, nagu üldiselt on ilus ja tore mööda linna sini-must-valgega ringi leekida, praeguste sündmuste valguses on see aga ilmselge provotseerimine.

Kusjuures, ma saan aru, MIKS Savisaar praegu nii käitub, nagu ta käitub. Ta leiab, et ülejäänud poliitilistele jõududele vastandudes, on Masendaval Parteil võimalik saavutada venemeelsete poolehoid. Järgmised valimised on ju kohalikud, kus saavad ka püsielanikest muulased osaleda, ja nii on praegu "õige" aeg segases vees poliitilist profiiti lõigata. Tülgastav, seda muidugi. Aga niiväga Masendava Partei moodi, et ei oska isegi väga üllatunud olla. Kõik toimub plaanipäraselt.

Ainuke asi, mille üle ma olen üllatunud, on see, et Savisaar pole ära jaganud, et täna on laamendajate poolt ainult väike osa muulastest, kelle hääli pole ülejäänud rahva arvel küll mõtet taga ajada. Ma tõsiselt ei suuda uskuda, et kuigi suur osa vene kogukonnast, kes muidu Masendavat Parteid valib, praegu marodööritsejate poolt on. Rääkimata neist, kes vaatamata oma eesti rahvusele ka miskipärast siiani Masendavat Parteid valinud on. Seega, antud olukorras kogu Eesti riigile vastandudes suudab Savisaar küll oma valijaid pigem ära peletada kui neid joomastest marodööritsejate seast juurde võita. Mees tundub olevat end võimujanust ja Riigikogu valimistel peksa saamisest päris segi tõmmanud.

Siit veel üks näide Savisaare Vene-pärasest demagoogilisest plämast, mis taaskord rõhub rahvustevahelistele emotsioonidele ja seeläbi kütab üha enam kirge üles, selle asemel et olla tasakaalukas ning vältida stereotüüpseid lähenemisi:

Postimees: Savisaar: vastuolud lähevad põranda alla
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles tänasel pressikonverentsil
ajakirjanikele, et tema hinnangul lähevad eestlaste ja venelaste vahel
rahvuslikul pinnal tekkinud vastuolud nüüd ilmselt põranda alla.
Valitsus ja President teevad (õigustatult) kõik selleks, et maailmale mõista anda, et praeguste laamendamiste juures pole tegemist mitte eestlaste-venelaste vastasseisuga, vaid kõige ehtsama kuritegeliku laamendamise ning röövimisega. "Meeleavaldustel" puudub igasugune mõistlik seos langenud sõdurite mälestuse austamisega. Siis tuleb aga Savisaar ja pasundab võimalikult valjult, et vastuolud on justnimelt rahvuste vahel ja ikka õudselt halvasti on kõik. No kurat küll, kui palju on tegelikult neid tiblasid siin Eestis, kes ringi laamendavad ja toredate venelaste nime teotavad? Ma ei usu, et neid on väga palju. Aga sellise suhtumisega sildistab Savisaar ise kõik venelased ära ning vastandab neid eestlastele. Kurat, saagu juba aru, et vastuseis POLE eestlaste ja venelaste vahel! Vastuseis on olenemata rahvusest, rassist, usutunnistusest ja seksuaalsest sättumusest normaalsete Eestit oma koduks pidavate inimeste ning kurjategijate vahel! Postimees: "Eesti suursaadik NATO juures Harri Tiido ütles täna Kuku raadio saates Välismääraja, et kõige suurem viga oleks väita, et Eestis on vaenupooltel eestlased ja venelased. «Siis tunnistame, et riik on lõhki. Tänavatel on Venemaa meelsed inimesed, kaudselt nõukogude meelsed. Kõiki venelasi ei saa siia alla panna, sest paljud on öelnud, et neil on piinlik,» sõnas Tiido, rõhutades, et rüüstajate seas on ka eestlasi."
Samuti pelgas Savisaar, et viimastel päevadel puhkenud rahutuste tõttu
suureneb inimeste väljaränne Eestist, seda eelkõige intelligentsema elanikkonna
arvel.
Siin aga kõige tavalisem demagoogiline võte: külvame võimalikult palju ebakindlust ning hirmu. Intelligentsem osa elanikkonnast saab aru, et tegemist pole venelaste tagakiusamisega või nende vabaduse piiramisega. Intelligentsem osa elanikkonnast saab aru, et valitsus ja politsei on tegelenud justnimelt rahuliku elanikkonna rahu tagamise ning meie riigi kaitsmisega! Just tölplased on need, kes endid nüüd halvasti peavad tundma ning mõistma, et nad tõepoolest pole siia riiki oodatud!
Pressikonverentsil teatati veel, et Keskerakond kutsub 4. maiks kokku «kodurahu
kvoorumi», kus hakatakse arutama rahvuste vahelisi suhteid Eestis.
«Tahame taas anda inimestele võimaluse rääkida oma suud puhtaks. Kutsume kvoorumile erinevate organisatsioonide esindajad, kes tunnevad ennast puudutatuna,» rääkis Keskerakonna esimees.
Jah. Poliitika algkursuse õppetund: kui te soovite, et midagi ei otsustataks ning mitte keegi mitte millegi eest ei vastutaks, siis moodustage komisjon, ümarlaud, "kvoorum" ja te võite olla kindel, et igasugune reaalne tegevus on edaspidi välistatud. Kui kaua see kuradi ümarlaud Vitsuti eestvedamisel koos käiski lamisemas Pronkssõduri saatuse üle? Ma mäletaks justkui, et lugesin kuskil midagi 8 kuust (võin siinkohal rämedalt eksida). Tulemus? Null. Võimalus ümarlaudasid pidada on Masendaval Parteil olnud juba väga pikka aega. Kogu selle aja jooksul pole aga mitte kuhugi jõutud. Ja nüüd tullakse lagedale uuesti täpselt sama ideega? Vapustav. VA-PUS-TAV!


Igatahes tundub mulle praegu, et aset leidnud ebameeldivad sündmused on tegelikult puhastava iseloomuga. Liiga kaua on Eestis juba liiga mugav olnud elada. Peaaegu oligi paljudel meelest läinud, et mitte kõik siin meil pole kõige paremas korras ning meie endi seas on palju silmakirjatsejaid. Eesti riik ja valitsus on näidanud, et meil kehtib demokraatlik kord, kus kuritegevusel pole kohta. Ühtlasi on nüüd ehk ka senisest rohkem inimesi saanud aru, millist poliitikat ajab Savisaar ja seeläbi paraku kogu Masendav Partei. Ma ei kujuta ette, mida VEEL peaks Savisaar tegema, et tema olemus inimestele kohale jõuaks. Ise koos kurjategijatega Pärnu maanteel aknaid sisse taguma ja kauplustest kilekottideviisi kaupa varastama? Sest Eestile ja selle valitsusele raskes olukorras vastandumisega on ta taolise käitumisviisi juba sisuliselt heaks kiitnud.

Kas keegi on kuulnud või lugenud Savisaare üleskutset rahule ja mõistlikkusele?
Kas keegi on kuulnud või lugenud Savisaare hukkamõistu toimunud laamendamisele?

Mina ei ole.
Võibolla olen lihtsalt kehv lugeja.

Sildid: , , ,

1 Comments:

  • At 30/4/07 01:42, Anonymous Anonüümne said…

    tõbras. riigivägistaja. paskaak. wannabe. närakas. skiso.

     

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home