Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

reede, detsember 01, 2006

Tiri Saabel

Lugusid sellest, kuidas kõik läks suurepäraselt, välja arvatud see asi, et kõik pekki läks (Postimees):
Värskelt soetatud dirižaabli katsetus õnnestus Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Marek Simulmani sõnul täielikult, kuid kahjuks purunes katsetuse käigus dirižaabli ankruköis ja õhulaev kadus kirde-ida suunas.
---
Kui kaugele ja kõrgele võib heeliumiga täidetud dirižaabel lennata, pole täpselt teada ja seetõttu teda praegu ka ei otsita.
Nojah, mis seal siis ikka. Peaasi, et kõik TÄIELIKULT õnnestus. See on põhiline. Pisiasi, et dirižaabel lihstalt plehku pani, pffff... keda see huvitab?
Muidugi, iseenesest on ka see täitsa OK, et kui pole TÄPSELT teada, kuhu dirižaabel lendab, siis teda ka ei otsita. Ma arvan, et seda käsitlust võiks edaspidi laiendada kadunud inimeste otsimisele. Kui ikka TÄPSELT pole teada, kuhu inimene kadunud on, siis pole mõtet ka otsida.

Sarnasel teemal:
leheneeger: "Tallinna lennuamet saab esimese õhulaeva"
Babüloni loomaaed: "Linnavalitsust tabas häda ja viletsus"
KyberKurat: "Tsepelinid, dirizaablid, aerostaadid ja muud õhulaevad"

Ahjaa... see dirižaabel on tegelikult selline 3-meetri pikkune suuremat sorti õhupall põhimõtteliselt lihtsalt, millele on kaamera külge monteeritud. Palju kära ühest õhupallist. Mis minema lendas. Ja mida ei otsita enne, kui on selge, kus ta täpselt on. Huvitav on mõnevõrra see, et kui projekt juba niigi mingi 500.000 krooni on maksnud ja pall koos kaameraga 15.000 maksab (kuhu krt see ülejäänud 485.000 krooni küll täpselt magama on pandud???), siis ei jätkunud piisavalt mõistust/raha/ettenägelikkust, et asjale külge ka väike nö homing device pookida, mis vaikselt "piiksuks" ja otsijatele enda juurde sellega teed näitaks.

Igatahes, masendavalt halenaljakas, nagu kogu see linnaviletsuse kamp.

2 Comments:

 • At 1/12/06 15:00, Anonymous Anonüümne said…

  paari tonniseks gps lahenduseks enam raha ei jätkunud. järgmine uudis tuleb sellest, kuidas venemaal mõni lennuk kokkupõrkel tundmatu objektiga alla potsatab. lennuki turbiinist leitakse kaamera osi, mis viitab eesti spioonidel... well done

   
 • At 4/12/06 19:11, Anonymous dumbuser said…

  Paar pisikest täpsustust korrektsuse huvides.
  Esiteks pole see õhupall Tallinna linnaviletsusega seotud, vaid oli Põhja-Eesti Päästekeskuse vaimusünnituse tulemus. Põhja-Eesti Päästekeskus allub Päästeametile ja Päästeamet Siseministeeriumile. See, et nii päästekeskuse direktor Raik Saart kui ka Siseministeeriumi suur juht ja õpetaja Kalle Laanet kohukesest on, on antud hetkel kõrvalise tähtsusega.

  Teiseks, see, mis oli üleval - elik õhupall ja kaamera - maksab tunduvalt vähem kui see, mis oli maa peal. Pildi vastuvõtmine, ekraanid, jne.

  Kolmandaks, täiendavaid kulusid kaasnes ka asja kontseptsiooni välja arendamisega.

  Iseküsimus on loomulikult see, kas seda junni tegelikult kellelegi vaja on... Ja see, et katsetus õnnestus on muidugi, vähemalt osaliselt, huumor. See, et abiratas kohal oli, kuulub ka huumori valdkonda.

  Samas, mida kallid leheneegrid ei märganud ära märkida oli see, et antud juhul katsetas õhupalli firma, mitte päästekeskus. Ja päästekeskus võib vaid iseennast süüdistada, et läbi pressiesindaja selle jama enda kaela võttis.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home