Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

pühapäev, detsember 10, 2006

T.H.Ilves - Asjadest õigete nimedega

President Toomas Hendrik Ilves räägib seda, mida tükimal ajal Kadriorust kuulda ei saanud.

Postimees kirjutab:
(nüansina olgu üle korratud, et see intervjuu polnud mingi suvalisele Eesti raadiojaamale räägitud jutuke, vaid see läks otseselt kümnetele miljonitele Venemaa kuulajatele Ehho Moskvõ kaudu...)
Meie kuulajaid Kaasanist huvitab, kus on teie võimu tunnus?

Meil on vabariik, mitte kuningriik. Ainus võimu tunnus, mida president ametlikel üritustel kannab, on ametikett. See (originaal – toim) varastati küüditatud Eesti presidendilt Konstantin Pätsilt ja asub praegu Moskvas. Ketist on rubiinid välja lõigatud.

See varastatud kett on ühe iseseisva riigi presidendi sümbol ning seda ei anta tagasi. Ja ma ei tea, kui kaua pead sa käima varga juures oma vara tagasi küsimas? Kui varas ei anna sulle sinu vara tagasi, siis lõpuks teed järelduse selle varga eetilisest tasemest.

Et siis Eesti riigipea on otseselt kuulutanud maha, et Venemaa juhtkond on kamp vargaid, kelle eetiline tase on enam kui küsitav. Päris karm sõnavõtt :)
Arvestades siia juurde vastse kaitseväe juhataja kindralmajor Laaneotsa tõdemust, et Eesti suurimaks ohuks on endiselt ja jätkuvalt Venemaa, hakka või uskuma, et vahelduseks ehk räägitaksegi nüüd asjadest nii, nagu need tegelikult on, mitte nii, kuidas need poliitiliselt korrektsemalt võiks kõlada.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home