Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

kolmapäev, oktoober 04, 2006

Ja veel üks kinnitus Rüütli sobimatusest presidendiks

Postimees: President andis armu julmale naisröövlile
President Arnold Rüütel andis armu 1990. aastate lõpus julma röövi toime pannud noorele naisele, kellel õnnestus kavala venitamistaktika abil hoiduda enam kui kuue aasta vältel vanglasse minekust.

Kohus karistas neidu toona kaheaastase vangistusega tingimisi kaheaastase katseajaga, mille lõppemist Karpeš ära ei jõudnud oodata ja pani toime uue kuriteo.

Lääne ringkonnaprokuröri Anne Sillaotsa sõnul tungis Karpeš koos sõbrannaga Pärnus kallale väiksemat kasvu noormehele, kes julmalt läbi peksti ja jopest välja tõsteti.

Pärast kuritööd ei vaevunud Karpeš isegi kätelt verd maha pesema ning tunnistajad nägid verist neidu hiljem liinibussis.

Pärnu maakohus mõistis Karpeši 2000. aasta juunis süüdi röövimises ja karistas teda koos varasema tingimisi vangistuse täitmisele pööramisega nelja ja poole aasta pikkuse vangistusega.

Ometi õnnestus naisel vanglasse minekut vältida, kuna kohtuotsuse jõustumisel teatas ta enda rasedusest ning sai kohtult vanglasse minekuks ajapikendust.

Hiljem rasestus naine taaskord ning hoidus tänu sellele jätkuvalt edukalt vanglasse minekust.
Ilus inimene. Ju oli armuandmise ära teeninud. Aga taaskord - pole eriti lihtrahva arutada, kas inimene vääris armuandmist või mitte, oluline on see, et president oleks rahva silmis nii kõva autoriteet, et tema sellesisulises otsuses ei peaks oluliselt kahtlema. Rüütel selline president pole.

Minu varasem kirjutis samal teemal.

4 Comments:

 • At 4/10/06 18:14, Blogger Margo said…

  Veidi mõtlemisainet- kas Rüütel võttis selle otsuse vastu ainuisikulselt?

   
 • At 4/10/06 19:53, Blogger Arrow Header said…

  Ma ei saa küll lõpuni aru, mida Sa selle repliigiga öelda tahad, aga vastus on: muidugi mitte. Samas on president ikkagi ainuisikuliselt lõpuks see, kes otsuse eest peab (vähemalt moraalselt) vastutama ja kelle otsa rahvas vaatab, kui selliseid ebapopulaarseid ning keerulisi otsuseid tehakse. Rüütel ei ole see mees, kes rahvasse sisendaks kindlust, et ta teadis täpselt, mida tegi, kui otsusele alla kirjutas ja et see otsus oli õige. Ja seepärast ei sobiks ta (enam) presidendiks.

   
 • At 5/10/06 09:44, Anonymous Anonüümne said…

  Ja ma loodan südamest, et sinul poleks sellist armuandmist vaja oodata ja ehk sa siis ei olegi nii paha inimene kui su sõnad väljendavad. Sinu sõnad on pahad.

   
 • At 5/10/06 11:23, Blogger Arrow Header said…

  Kui Rüütli pidamine mitteautoriteediks on paha, no siis ma tõesti olengi üdini paha inimene. Rüütel ei ole autoriteet ja seetõttu polnud ta Eestile ka hea president.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home