Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

laupäev, september 16, 2006

Savisaar teeb meid rikkaks!

Postimees kirjutab: "Keskerakond tahab viia keskmise palga nelja aastaga 25 000 kroonini"
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles täna erakonna volikogul Viljandis, et Keskerakonna eesmärgiks on viia Eesti keskmine palk järgmise nelja aastaga 25 000 kroonini.

«Selleks, et viia keskmine palk nelja aastaga Euroopa liidu keskmisele tasemele, oleks iga aasta kogu selle perioodi jooksul vaja palkasid tõsta keskeltläbi 23–24 protsenti.»
"Atonen: keskmise palga suure tõusu lubamine on mäng tulega"
«Selle asemel, et tõsta palku 23-24 protsenti aastas, on küsimus hoopis selles, et tootlikkus peab kasvama,» märkis Atonen.
Kulla mehed. Kas teil pole 2 minutitki aega, et korra paber ja pliiats ette või Excel lahti võtta ning läbi mõelda, palju siis täpselt palk aastas tõusma peab, et tänasest 9531 kroonist 4 aastaga 25000 krooni saaks? See ei ole 23-24 protsenti aastas. On täpselt 27,3% hoopis (kümnendiku täpsusega). 27%! Viimase 12 kuu jooksul on kasv olnud 15% ja kõik löövad häirekella, et kasv on liiga suur, et tootlikkus ei jõua järgi, et toimub suur tarbimishüsteeria ning et meie majanduskasv pole sellisel kiirusel jätkusuutlik. Ja siis tuleb MAJANDUSminister ning teatab, et järgmise 4 aasta jooksul on neil plaan kasvatada Eesti keskmist palka 27,3% aastas! (või noh, ütlevad küll 23-24%, aga ajavad jama). Muidugi samas on tegemist ka tüübiga, kes veel mõni aeg tagasi esines VÄLISINVESTORITE ees sõnavõtuga, kuidas Eesti majanduskeskkond on pahahalb, kuna meie proportsionaalne tulumaks lõhestab ühiskonda jne. Et selline MAJANDUSminister on meil. (1) Välisinvestoreid hirmutav, (2) absoluutselt ebarealistlikku palgakasvu või kui see kunstlikult saavutatakse, siis majandusele hävitavat palgakasvu lubav ja (3) protsentarvutust mitteoskav. MAJANDUSminister? Nigga, pliis!


Edgarilt küsitakse, kuidas tal siis ka see kinnisvaraäri läheb. Et palju siis ka tootlus on või nii.
"Ah, mis ta on, mingi vaevane 3%, kuidagi tuleb toime," vastab Ets.
"Tõesti? Ainult 3%?"
"Jah, noh, 2 milliga ostan Keila-Joal, 5'ga müün maha, see 3%, mis sealt vahelt tuleb, noh, sellega siis elab ära"


P.S. Mulle nagu meenub Reformierakonna kunagine lubadus viia keskmine palk 9000 kroonini. Siis vaadati neid kui imelikke masendavate poolt ja naerdi kõva häälega. Tundub aga, et sellest korrast ollakse õpitud ja nüüd käiakse siis ise mingeid hulle numbreid välja. Tuleb tunnistada muidugi, et ega see 9000 krooni ei jõudnud siis kätte, kui reform seda lubas, ikka aasta-kaks (?) hiljem, aga tühja sest. Kes see enam mäletab, mis ajaks see pidi tulema (mina näiteks küll ei mäleta), nüüd on ta ju käes! Igatahes, huvitav, milliseid vastasleeri kunagisi lubadusi järgmiseks endale veidi mugandatud kujul üle võetakse?

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home