Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

esmaspäev, september 04, 2006

Põhjus, miks "sõda terrorismile" imeb

http://infopartisan.blogspot.com/2006/08/kommentaarid-24-august.html

http://fm.ee/pronto/index.php?/archives/1370-Kuidas-toeoetab-terror.html


http://uzbekistan.neweurasia.net/?p=119


http://www.wired.com/news/columns/0,71642-0.html?tw=rss.technology


Põhimõtteliselt on tänasel päeval terroristid võitnud. Läänemaailm väriseb lennuväljal iga piiksuvat elektroonilist vidinat ja vedelat ainet nähes, meeriklas on kodanike sanktsioneerimata jälitustegevus ametivõimude poolt muutumas igapäevaseks normiks jne. Läänemaailm on aetud hirmule, igapäevane elu on suuremal või vähemal määral häiritud, telekast ja raadiost pritsitakse hirmu sisendavaid teateid, kodanikuõigusi piiratakse "suurema heaolu" nimel (vabatõlge mõistest "in the name of greater good").

Soovitan vaadata sellist filmi kui The Siege (1998). Kuigi tegemist pole üldises mõistes kuigi hea filmiga, on selle point siiski mõtlemapanev. Ilmne (ja täna veel mõnevõrra üleforseeritud) näide sellest, kui hirm terrorismi ees saavutab totaalse võidu ja võimulolijad lasevad sellel lihtsalt juhtuda.

Terrorismi vastu saab võidelda ainult kodanikuõigusi kaitstes, neid MITTE piirates ja võimalikult tavapärast elu jätkates. Vastasel juhul on terroristid võitnud, kuna terroristide ainsaks eesmärgiks on terrori/hirmu külvamine. Mitte mõne lennuki või bussi või kümnete või isegi tuhandete inimeste tapmine. See kõik on ainult taktika ja vahendid terrori külvamisele, mis tooks kaasa ohver-ühiskonna tavapärase elurütmi segipaiskamise ning demokraatlike võimustruktuuride järk-järgulise hävimise.

2 Comments:

 • At 4/9/06 08:54, Anonymous sam said…

  Vaata neljapäeval 7.9.2006 kell 22.35
  YLE TV2 Silminnäkijä SALALIITON JÄLJET
  http://www.yle.fi/silminnakija/

   
 • At 4/9/06 11:13, Anonymous seitel said…

  Ja meedia toidab terrorihirmu. Kui meedia hakkaks ignoreerima terrorirünnakuid, ei kajastaks neid enam esikülgedel, vaid nupukesena 7.lehel, siis kaoksid ka rünnakud, videohukkamised, igatsugu hullude pöördumised. Think about that!

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home