Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, september 19, 2006

Lõpetamata lause...

Täna (eile, vadever - 19.09.2006) kell 21:30 (saatekava järgi 21:25, aga hilines) esilinastus siis Kanal2's Vahur Laiapea kokku pandud dokumentaalfilm "Arnold Rüütel. Lõpetamata lause".

Oeh. Teate. Kurb on. Päris tõsiselt. Masendav.

Täna jõudis mulle seda filmi vaadates esimest korda päriselt kohale, mis mees sm Rüütel kogu oma poliitikuelu olnud on.
Kõige tavalisem selgrootu põhimõteteta mugandujast oportunist.

Mees, kellel on olnud ükskõik, mis riigikord mingil ajaperioodil valitsenud on. Tema tugevuseks poliitikuna on olnud oskus alati suust välja ajada suhteliselt sisutühja ning keerutavat jama, mis sisaldab kõige trafaretsemaid tollele ajahetkele iseloomulikke tühiväljendeid.

Kui oli vaja teksti võimalikult palju sisse põimida viiteid V.I.Lenini vägitegudele ja suursugususele, siis sm Rüütel just sellise kõne koostaski.

Kui oli vaja hakata rääkima iga rahva vabadusepüüdlusest jms, siis sm Rüütel tegi sedagi.

Nüüd on pop ajada mingit hägujuttu inimesekesksusest, sotsiaalsest turvatundest jms softcore jamast. Ning sm Rüütel teeb suu lahti ja soe õhk kannab häälepaelte värinal just sellist jama kopsudest välja.

Tundub, et tegemist on maailma kõige mõttetuma kohatäitepoliitikuga. Just tema hallus ning mittemidagiütlev iseloom ning täielik põhimõttetus on olnud need märksõnad, mis teda kümneid aastaid järjest on olenemata vahepealsetest võimumuutustest ikka poliitilises tipus hoidnud. Sm Rüütel on olnud mees, kellest pole mitte kellelgi olnud põhjust vabaneda, kuna ta ei kujuta mitte mingisugust ohtu ühelegi korrale.

Tegelikult oleks ma isegi rohkem rahul, kui tegemist oleks halva inimesega. Halva inimesega, kelle eksisteerimisel on vähemasti mingi eesmärk, mingi edasiviiv mõte. No näiteks, kui ta oleks põhimõtteline kommunist või oleks tema motivatsiooniks isikliku kasu saamine (vt. masendav, keskerakond, kohutav). Siis saaks teda vähemasti südametäiega vihata. Aga ta on lihtsalt hall plekk, mida on tobe vihata. Ta käib küll närvidele, aga vihata ei saa. Pole, mida vihata. Mõttetu mees. Lihtsalt mõttetu. Kohatäide.


P.S. Loe ka intervjuud Johannes Hindi tütrega: http://epl.ee/artikkel/354671

P.P.S. Mul on halb eelaimdus, mis 23. septembril Estonia lähistel võib toimuma hakata: http://www.epl.ee/artikkel/355402
Veidi imelik on ka see, et linnavalitsus on sisuliselt samas kohas samal ajal lubanud kaks vastandlikku üritust korraldada: http://www.epl.ee/artikkel/355425 Ma pole küll mingi spetsialist sellel alal, aga tavaliselt üritatakse seda ikka minu meelest vältida.
Ja politsei on kõrgendatud häireolukorras: http://www.postimees.ee/200906/esileht/siseuudised/218924.php
Õõvastav...

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home