Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, september 26, 2006

Järjekordne näide, miks Rüütel ei sobinud jätkama

Postimees: President Arnold Rüütel andis armu ligi kaheksa aastat tagasi ebaõnnestunult politseikomissari tapmist organiseerinud mehele.
President Arnold Rüütel andis armu ligi kaheksa aastat tagasi ebaõnnestunult politseikomissari tapmist organiseerinud mehele.
[...]

«Armuandmisega ei anna president hinnangut kohtuotsusele. Armuandmine on väga erandlik akt ja selle kohaldamisel võetakse arvesse mitmeid asjaolusid,» oli kirjas vastuses.

«Rahvusvahelise tava kohaselt on see riigipea diskretsiooniotsus, mida ta võib teha humaansetel kaalutlustel ning seda ei pea põhjendama,» lisas kantselei ametnik Postimehele.

Ja ma tahan nüüd rõhutada, et põhjus, miks Rüütel ei sobinud presidendina jätkama, polnud mitte see, et ta mõrvakatset organiseerinud mehele armu andis (kuigi tegu oli tehtud väga räpakalt ja üldohtlikul moel, kus oleks võinud surma saada mitte ainult sihtmärk, vaid ka kõrvalised isikud, mis muudab selle teo eriti küündimatuks). Nagu on kirjas, president kaalub erinevaid asjaolusid, mis ei peagi avalikkusele teada olema ning president ei pea oma otsust põhjendama. Probleem on selles, et Rüütlil puudub legitiimsus selliste otsuste tegemiseks. Rahvas ei usalda vana meest selliste otsuste langetamisel. Ja põhjused seejuures polegi kõige olulisemad. Lihtsalt olukord, kus riigipeal puudub kodanike usaldus, pole õige. Eestile on väga kasulik, et oleme saanud uue presidendi, kellel on minu hinnangul ilma igasuguse kahtluseta oluliselt rohkem rahva usaldust, et selliseid põhjendust mittenõudvaid raskeid ning ebapopulaarseid otsuseid teha.

Rüütel on teeninud ära puhkuse. Ja ma mõtlen seda ilma igasuguse irooniata. Jätaks ometi Villu ta ükskord juba rahule ega tõmbaks kevadel riigikogu valimiste tsirkusesse. Endisele riigipeale poleks selline naasmine igapäeva räpasesse poliitikasse kohane. Eriti sellisel eakal mehel.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home