Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

pühapäev, september 24, 2006

171... 172... 173... 174!!!

JESSS!!! KURAT! KÕVA! RAISK!!

Oimaivõitratõesti.... huhh.... see läks nüüd küll napikalt :)
Toomas Hendrik Ilves on president!
Toomas Hendrik Ilves on järgmine Eesti Vabariigi President!!!

Läks nii, nagu viimased kuud on loodetud, kuid pidevalt vastupidist kardetud. Õnnekombel suudeti ka niivõrd vildaka ja loppis valimissüsteemiga rahva tahe realiseerida. Meil vedas. Eestil vedas. Aga loodetavasti tuleb sellesse süsteemi nüüd lõpuks ometi muutus ja 5 aasta pärast ei pea sellist jõuetut meeleheidet uuesti läbi elama, kus kaks kolmandikku kodanikest soovib üht, bürokraatia toel aga pressitakse võitjaks teist.


Matsid aga jäid lõpuni matsideks. Ja siinkohal palun ma vabandust matside ees, võrdlus on teie kahjuks. Savisaar ja Reiljan (Villu) ei suutnud kaotuseagoonias isegi uut presidenti õnnitlema minna. Savipaks ei tulnud Estoniassegi kohale. Ime, et ta oma kere üldse Hundisilmalt välja veeretas. Kanal2 "Reporterile" antud intervjuud (nii enne kui pärast kaotust) olid muidugi eriti võimsad. Savisaar teatas ajakirjanikule, et ta näeb välja nagu Ilvese pooldaja. Et neid olevat rahva seas nii vähe, et nad paistavad kohe välja. ?!?!!!!

ööööö.....
nagu et....
oota!

Mul kukkus lõug ilge prantsatusega vastu maad, kui ma seda teleka kasti seest nägin.
Nii ütleski!
Otse kaamerasse!!
  • Kõik arvamusuurimused on pidevalt näidanud 60-70% toetust Ilvesele, kui Rüütli toetus on 30% juures;
  • Tammsaare pargi Ilvese toetuskontserdil oli täna ajakirjanduse andmetel 3000-5000 inimest (olin kohal, ma võiks isegi rohkem pakkuda, park oli ikka TÄIS!), Rüütli kontserdifarsil aga 1000-kond (seda, et üks oli vabatahtlik ja teine vabatahtlikult kohustuslik üritus, ma pigem ei hakka rääkimagi),
  • Ilvese toetuseks andsid oma allkirja 80 austatut kultuuritegelast, Rüütlile esitas oma toetuse Eesti Maaülikooli üliõpilaste esindus, millele on vastulause esitanud Maaülikooli üliõpilased ise.
  • Ilvese kontserdil soovis üles astuda nii palju esinejaid, et kõiki polnud lihtsalt võimalik piiratud aja sisse ja lavapinna peale ära mahutada, Rüütli kontserdil esines tuntumatest nimedest ainult Erich Krieger.
Kommentaarida pole vist isegi vaja. Ninasarvik on lolliks JA pimedaks jäänud.

Järgmise hooga süüdistas ta Riigikohut juba otseselt poliitilises erapoolikuses, mis on demokraatlikus ühiskonnas ikka päris ränk süüdistus, ma peaks ütlema. Samas tasuks meeles pidada, et Vabariigi Valimiskomisjon pole mingi suvaline kamp riigiametnikke, vaid koosneb (ka mulle väikse üllatusena) väga respektaablitest inimestest - kõrvu jäi, et koosseisus on vähemasti kaks kohtunikku, lisaks veel juristiharidusega inimesi. Seetõttu ma ei suuda uskuda, et Loksa ja Saue asjas nad lambist otsused langetasid. Seega viriseda nüüd ninasarvikul, kui Riigikohus nende kasuks ei otsusta, oleks väga väga lapsik. Aga ega see neid pole ka siiani takistanud.

Reiljan oli kohe eriti löödud ja närviline pärast tulemuste teatavaks tegemist. Reporteri ajakirjanik pidi päris selliste lausetega lagedale tulema, kui Reiljan väga nutuse lapse välimusega üritas võimalikult kiiresti läbi rahvamassi minema põgeneda, nagu: "Ei ole ju nii hullu midagi!" (võin täpse sõnastusega mööda panna, peast tuletan meelde). Edaspidi aga on Reiljan jätkanud ikka sama jonniga, et ajakirjandus on ikka süüdi ja Rüütlile sai meedias osaks ikka kohutav laimukampaania ja tulemusi peab analüüsima ja üleüldse, tema isiklikult Ilvest ei usalda. Nojah. Mina jällegi ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes usaldaks KeRa juhtfiguure.

Ainus KeRalane, kes selle jama juures tõsiselt positiivselt üllatas, oli Ain Seppik, kes teatas: «Võib-olla kajastab valimiskogu tänane otsus tegelikult Eesti rahva enamuse tahtmist.» Tea, kui kõrget parteisisest hinda ta nüüd sellise riigimeheliku avalduse eest maksma peab. Kuigi ma kardan, et masendava erakonna sellisel suuremal kahurväel on üksteise kohta nii palju komprat kogutud, et omavahel nad suurde tülli pööramisega riskida ei soovi ja Seppiku sõnavõtt kirjutatakse vaikselt parteilaste pattude raamatusse üles, kuid praegu torkima ei hakata.


Kokkuvõttes aga tuleb Reiljani ja Savisaare kohutavalt masendavast löödud olekust aru saada. Savisaar üritas Rüütlit järgmiseks 5 aastaks pukki jättes endale poliitikast pensionile siirdumiseks kohta soojas hoida, nüüd on aga 5 aasta pärast väga raske Ilveselt kohta enda kätte võidelda. Põdura tervisega vananeva poliitiku pensioni neljas sammas on uppi löödud. Inimlikult tuleb sellega kaasnevast kibestumisest aru saada.
Reiljan on aga vähemalt sama halvas olukorras, kui mitte rohkem. Savisaar peab nüüd teda üheks süüdlaseks, miks ta oma pensioniplaanist ilma jäi. Jäi ju jutt, et teeme ühe kifti lepingu, sokutame hallpea garandiks ning jagame omavahel kohad ilusasti ära. Nüüd aga tuli välja, et Villu prognoos garanteeritud häältearvust osutus valeks ning selle asemel, et Saviets oleks saanud Keskerakonda näidata koostööalti arvestatava poliitilise jõuna, tõmbas Reiljan ta kaotajate poolele. Ja muidugi tähendab praegune lüüasaamine seda, et ka märtsis on sellevõrra raskem vastu rinda taguda ja Riigikogu valimistel end hiljutise võitjana presenteerida. KeRa on end näidanud mittetoimiva kompromissile vastanduva jõuguna, kelle vastu on suur osa rahvast end meelestanud ning selle märgiks ka üle pika aja tänavatele tulnud. Tänane (nüüd juba eilne) kaotus on KeRale olnud ränk. Ja ma ei suuda neile kuidagi kaasa tunda.

Lõpetuseks sobib minu meelest selline uudis (EPL):
"Tulevane Eesti president Toomas Hendrik Ilves käis pärast valimiskogu istungit esmalt Metsakalmistul president Lennart Merile austust avaldamas."

Eesti on saanud endale taas hea presidendi.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home