Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, august 22, 2006

Laena mulle kannelt, Vanemuine!

Postimehe kommentaariumis on teinekord huvitavaid mõtteterasid:
vana vahva vanemuine
22.08.2006 01:03
Väinämöinen on tarunomainen jumal-hahmo, ylivertainen niin henkisesti kuin fyysisestikin, kylän vanhin, perinteinen hallitsija. Tämän myyttisen arkkityypin elinvoimaisuus näkyy tänä päivänä muun muassa siinä, miten vaikeaa Suomessa oli myöntää, että yli 80-vuotias presidentti Kekkonen oli jo sairas mies ja kykenemätön jatkamaan tehtäviensä hoitamista. UKK:ssa haluttiin nähdä eräänlainen ylivertainen hallitsija, jonka fyysisiä ja henkisiä voimia vuodet eivät pysty heikentämään.
Minu kohmakas tõlkeüritus:
Vanemuine on muinasjutuline jumal-figuur, kõige vägevam nii vaimselt kui füüsiliselt, küla vanim, traditsiooniline valitseja. Selle müütilise arhetüübi elujõulisust on täna näha muuhulgas selles, kui raske oli Soomes tunnistada, et üle 80-aastane president Kekkonen oli juba haige mees ja võimetu oma ülesannete täitmist jätkama. Kekkoses taheti näha omalaadset ülimuslikku valitsejat, kelle füüsilisi ja vaimseid võimeid aastad kahandada ei suuda.

1 Comments:

  • At 22/8/06 10:06, Blogger Kristjan Otsmann said…

    Avaldame Eesti Ekspressi veebiumirubriigis Eesti parimate ajaveebnike postitusi alguseid mahus 250 tähemärki ning neile järgnevaid viiteid originaalpostitustele. Kas võime edaspidi viidata sel moel ka Teie ajaveebile?

    Palun pange kiri loa või keeldumisega ka meilile kristjan.otsmann-at-ekspress.ee

     

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home