Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, juuli 18, 2006

Tahad olla pop? Sõida end surnuks!

Ma ei saa enam tõsiselt aru, mis Eesti teedel toimub. Nüüd võib juba iga (IGA!) päev lugeda, kuidas jälle mingid on ennast/teised surnuks sõitnud ja mis kõige toredam, paaril viimasel päeval on trend võtnud suuna, et nüüd tehakse seda juba kahe kaupa (nojah, topeltpunktid)!!!

Mõned lingid illustreerimaks, et ma ei mõtle seda jama ise siin praegu niisama välja:
Võrumaal hukkus liiklusõnnetuses kaks teismelist poissi (PM: 18.07.06)
Veoautoga kokku põrganud kaubikus hukkus kaks meest (PM: 18.07.06)
Maastur sõitis Tallinnas surnuks kaks teed ületanud naist (PM: 17.07.06)
Tallinna lähistel hukkus avariis BMWga kihutanud ärimees (PM: 14.07.06)
Liiklusõnnetuses hukkus inimene (PM: 12.07.06)

veel oli liikluses hukkunuid 10., 8., 6. ja 5. juulikuupäeval.

Mõned tsitaadid:
"Võrumaal Mõniste vallas sõitsid täna kaks teismelist poissi kodust ilma loata võetud autoga teelt välja ja rullusid üle katuse."
"Kaubik alustas möödasõitu sõiduautost Volvo, mis ootas võimalust vasakpöörde sooritamiseks. Möödasõidul sattus ta aga vastamisi vastu tulnud veoautoga, mis lõppes laupkokkupõrkega."
"Kiirust ületanud ärimehe BMW kaldus Tallinna ringteel vastassuunavööndisse ning rammis seal vastutulnud Scania veokit. BMW juht hukkus silmapilkselt."
"Täna kell 9.20 juhtus Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 110. kilomeetril raske liiklusõnnetus, kus kurvis teelt välja paiskunud sõiduautos hukkus 12-aastane poiss."

Kurat küll, kuhu inimestel NIIII kiire on?? Ja kas mõistus on suveks täiesti koju jäetud ning sõidetakse mingis konstantses päikesepohmellis?? Kui kõiksugu kõvad vennad ärimehed oma pemmidega end surnuks sõidavad, siis ma konstateerin, et oli õnnelik õnnetus, kuna teised jäid ellu ning värdjas tõmbas endale ise häda kaela. Kui aga surnuks sõidetakse kaassõitjaid ning kaasliiklejaid, siis on olukord karm ning tahaks kurikaga minna veidi õigust jagama a la üks tuntud naljaninast näitleja/telestaar. Kuhu, te, värdjad oma aruga olete roninud? Lõbustuspargi "bumper-autode" atraktsioonile, et suvaliselt teel vänderdate ja idiootseid manöövreid ette võtate?

Eraldi teema on see, kuidas ajakirjandus lolli järjekindlusega kasutab väljendit "KALDUS vastassuuna vööndisse". OK, ma saan aru, kui inimesel tekkis haigushoog või jäi magama või oli umbjoobes ja seetõttu ei kontrollinud auto käitumist ning siis tõepoolest kaldus auto sinna või tänna. Kui aga on tegemist sellega, et mingid debiilikud teadlikult auto vastassuuna vööndisse möödasõiduks juhivad, no mida asja on siis vaja väita, et tegemist oli auto kaldumisega?

Oeh, värdjad, raisk, sõnades jääb väheks. Kuigi ma pole kunagi olnud liiga mentide harrastatava sõidukiiruse mõõtmise fänn (kuna üldjuhul mõõdavad nad seda ajuvabades paikades ainult oma kvoodi täis saamiseks), siis nüüd ma küsin küll, et mitukümmend laipa on veel vaja enne, kui saadakse kuskil nö "kõrgemal" aru, et midagi on mendisüsteemis mäda ning tööjõudu on vaja efektiivsemalt rakendada või isegi rohkem tööjõudu värvata ning selle eest ka mõistlikku palka maksta. Ma täiesti kujutan ette, kuidas see mingi ärimees rahulikult 200+ km/h mööda Eesti teid paarutas, teades väga hästi, et ühest küljest on vahele jäämise tõenäosus väike ning kui isegi jääb vahele, siis pole mingi probleem olukorras teatud kupüüride eest ära nihverdada. Vastasel juhul poleks võimalik, et tüüp oli Eestis oma kihutamisega üpris kuulus, mitte kuidagi aga talt lube polnud siiani ära võetud ega midagi. Ei ole lihtsalt võimalik. Mina näiteks ei julge kasvõi selle pärast juba kiirust oluliselt ületada, et ma ei taha mendisponsori austaatust endale külge saada, samuti on mulle load üpris armsaks saanud. Ja altkäemaksu ma ei oska ega taha anda. Tundub aga, et mõnedele pole see probleemiks, kui arvestada, kui palju liikluses ikka selliseid madallendajaid ringi liigub.


Lisaks sellised vähem popid uudised, kus lihtsalt inimesed suurtel kiirustel ja hulgakaupa viga saavad:
Põlvamaal sai bussiavariis kümme inimest viga (PM: 18.07.06)
"Liiklusõnnetus juhtus kella 16.45 paiku, kui ekskursioonibuss Mercedes Benz Sprinter, milles oli 14 reisijat, kaldus Ahja bussipeatuse juures vastassuuna vööndisse ning sõitis vastu betoonist teepiiret."

Ning veelgi lisaks: meeliüledav uudis, kuidas Eesti on jälle väljapaistev Euroopa riik:
Eesti on enesetappude ja liiklusõnnetustes hukkunute poolest Euroopas esirinnas


Ja veel üks mõte liikluskuulekuse kohta. Eestis on kombeks korralike teetööde asemel teid bituumeni möginaga pritsida ja siis killustikku peale loopida. Et nii saab auke täita. Selleks aga, et kivisid niisama teelt ära ei sõidetaks ning tagaliiklejatele otse tuuleklaasi ei lennutataks, on välja mõeldud teisaldatavad 30 km/h märgid. Nüüd: mis krdi kasu nendest on, kui mitte keegi neist kinni ei pea ja mendid ka ei kantrolli, et neid järgitaks. Konkreetne näide: Järvevana tee. Mögin ja killustik maha pandud, 30 märgid väljas. Ja mis te arvate, mis kiirusega ühtlane liiklusvoog liigub? Otse loomulikult 70 km/h'ga. Nii palju on märkidest kasu, et muidu kihutatakse seal tavapärases 70 alas 90'ga. Aga jääb sellest killustikust jee midagi eriti järgi, kui niimoodi see lihtsalt laiali sõidetakse ja mulle aknasse loobitakse. Täna just sain järjekordse täkke esiklaasi, kui mingi järjekordne üldise liiklusvoo järgija 70'ga minust möödus.

Aga noh, Tallinnas on ju täpselt 2 liiklust patrullivat mendiekipaaži järel ja pole siis ime, kui nad mitte essugi teha ei jõua.

Kodanikud kaasliiklejad! Alanud on piirideta liiklemise hooaeg! ANDKE KUUMA! SÕITKE END JA TEISI SODIKS!
Üritust toetab Eesti politsei passiivse tegevuse eriüksus.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home