Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

reede, juuli 21, 2006

Ergma presidendiks?! Ergma presidendiks!!

"Ühiselt" presidendikandidaati otsivad erakonnad jõudsid siis nüüd hiljuti otsusele, kes on need 2 viimast kandidaati, kes peaksid punasele toolile istuma (loe: Riigikogus presidendiks kandideerima asuma; see oli nüüd minu ülimalt peen ja vaimukas vihje Baari-saatele, kui te juhuslikult ei saanud aru). Nendeks osutusid Toomas ja Ene. Ülejäänud kukkusid miinusringis välja.

Iseenesest pole tulemuses mitte midagi üllatavat. Ainus märkimisväärne asjaolu on see, et masendav erakond andis oma 5 pluss-häält Enele (esimene valik), Toomas aga sai viimasena ainult 1 pluss-hääle (viimane valik). See näitab selgelt, et masendav erakond pole valmis Toomast Riigikogus toetama ning mitte mingisuguse valemiga pole võimalik talle piisavalt hääli seega kokku saada (kohutav erakond vaatab ju Riigikogus niisama pealt). Seega, ainus reaalne variant praeguses olukorras Riigikogus president ära valida, on Ene, kelle taha peaksid nüüd "koostööd" tegevad parteid koonduma. Minu arvamus on endiselt, et Toomas oleks presidendiks kõige parem valik, aga midagi pole teha, talt lihtsalt pole võimalust ja Ene on igal juhul 100x parem president kui uuesti Arnold või "musta lambana" Edgar Suur.

Seega, kui "koostöö"-erakonnad tõepoolest soovivad Riigikogus midagi korda saata, siis tuleb kõigil Ene poolt hääletada ja unustada ära isiklikku laadi sümpaatiad vms Toomase suhtes. Kord on erakonnad juba totaalse pläkiga hakkama saanud, kui enne "veerandfinaali" ehk 4 parema välja selgitamist kõik masendava erakonna kandidaadid välja hääletati ja seega masendav erakond enda vastu lõplikult keerati, mille peale see muidugi kohe Villu juurde jooksis ja ammu oodatud kauplemine võis nüüd avalikult alata. Tüüpidel on viimane aeg näidata, et nad oskavad natukenegi strateegiliselt mõelda ja selle asemel, et korrata eelmistel presidendivalimistel tehtud vigu, kus paremerakonnad ei suutnud ühises kandidaadis kokku leppida ja seega koht kohutavale erakonnale libises, suudetakse nüüd kompromissile jõudes halvimat vältida.

Ene iseenesest oleks ju täiesti tipp-topp president! Üldisele trendile omaselt naine (vt. Soome, Läti, Saksamaa), kuigi see ei ole minu meelest väärtus omaette, aga noh, PR mõttes täitsa ok. Lisaks oskab võõrkeeli (s.t. enamat kui ainult idanaabri keel), on tugeva akadeemilise taustaga intelligent ning suudab täiesti arusaadaval moel sõnu avalikult ja spontaanselt ritta seada nii, et tulevikus jääks presidendi nõunikul Eesti rahvale suunatud tõlketööd oluliselt vähemaks.

Seega üleskutse "koostöö"-erakondadele.
Võtke ometi mõistus pähe ning koonduge Ene selja taha. Kui masendav erakond üldse kedagi on enam valmis Riigikogus toetama, siis on selleks ainult tema. Toomasega on kahjuks selleks korraks ühel pool - ei ole mingit varianti, et masendavad tema poolt suudaksid hääletada. Võimalus, et te üldse Riigikogus presidendi ära suudate valida, on muidugi väike, kuna tõenäosust, et masendavad viimasel hetkel teatavad, et valimiskogu on ikka demokraatlikum ja laiapõhjalisem jne ning seetõttu Riigikogus koos kohutavatega hääletamisest kõrvale jäävad, on suur. Nii et praegu ma arvaks, et tõenäosused Riigikogus valituks saada (juhul, kui "koostöölised" kokku leppida suudavad) on umbes sellised:
Ene - 20%
Toomas - 0%

Kuna 20% on 0%-st ikka lõpmatu kordi suurem tõenäosus, siis on minu meelest praegusel juhul küll täiesti nobrainer situatsioon, keda toetama peaks. Ärge ainult, jumala pärast, jälle oma kitsarinnalisuses ja mõtlematuses pilli lõhki ajage!

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home