Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

reede, juuni 16, 2006

Teemeistrite arusaamad vajadusest ja mõistlikkusest

Kirjutasin kunagi probleemist, et teatav teelõik Vana-Tartu maanteel on üks loendamatute aukude paradiis (http://arrowheader.blogspot.com/2006/04/rattad-lnnu-abiratas-psib.html).
Ning hiljem kirjutasin ka, et kaks-kolm kõige suuremat auku ikkagi suudeti ära lappida, kuigi ülejäänud augud jäeti tõenäoliselt ajaloolise mälu säilitamise nimel ikkagi alles (http://arrowheader.blogspot.com/2006/04/iend-teede-olukorra-kohta.html).


Noh, täna hommikul siis avastasin uue arengu - kogu Vana-Tartu maantee on uuesti pinnatud, väljas ilusasti 30-märgid ja puha. Tore? Otse loomulikult!AGA! (te ju teadsite, et aga tuleb)

Pindamistööd on lõppenud vahetult enne lennuvälja lähedal Tartu maanteele välja jõudes, mis tähendab seda, et pinnatud on mitu kilomeetrit teed, aga kohas, kus olukord oli kõige hullem, on piirdutud ainult aukude täitmisega, mis tähendab, et seal saab nüüd küll veidi rohkem inimese moodi liigelda, aga ühtlasest teekattest on asi veel väga kaugel.

Nii, kas nüüd keegi oskaks mulle lahti seletada teemeistrite arusaama, mille kohaselt oli mõistlik täis ulatuses uuesti pinnata mitu kilomeetrit teed, mis enne pindamistki oli võrreldes Tallinna keskmise teede olukorraga üliheas korras (s.t. aukusid praktiliselt polnud, rahulikult sai lubatud 90 km/h sõita - olgem ausad, teinekord ka veidi kiiremini), täiesti kohutavas olukorras viimasel 100 meetrisel jupil aga sai justkui pindamismaterjal otsa ja siis tehti hädaabitöid ning täideti ainult auke. Ajuvaba! Kogu see ulatuslik pindamistöö on täielik raiskamine. Selle asemel et ressursid suunata tõeliselt hullus olukorras teejuppidele, pinnatakse suhteliselt vähese sõidukoormusega sisuliselt korras olevaid teid. Nojah, tegelikult muidugi on korras teede pindamine tõenäoliselt oluliselt lihtsam kui tõsiselt pekki lastud teede tõsisem remontimine. Mõisa köis, junõu.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home