Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, aprill 04, 2006

Rüütel räägib, Raun tõlgib... jälle... ja jälle... ja jälle...

Nagu teada, esines Rüütel moraalitseva tasakaalustatud kõnega, mis meile, võhikutele, tundus ühele poole kiivas veidi olevat. Õnneks on Rüütlil olemas isiklik tõlk, kes meile, lollidele, kõned mõistetavaks teeb. Postimees kirjutab:
President Arnold Rüütel mõistis reedese avaldusega hukka mõlemad salasalvestamisel osalenud osapooled, kinnitas Kadrioru lossi avalike suhete juht Eero Raun Eesti Päevalehele.
Rauna sõnul ei süüdistanud president mingil juhul vaid ühte osapoolt.
«Kui sa näed ebaausat käitumist, siis võid alati öelda, et jutul punkt, ja kaugemale mitte minna,» ütles Raun.
Rüütel kritiseeris avalduses katseid osta hääli Tallinna volikogus, kus hääle ostjana esines Res Publica liige Oleg Rebane ja müüjat mängis keskfraktsiooni liige Tõnis Bittman.
Päev enne avalduse tegemist kohtus Rüütel eraviisiliselt Keskerakonna esimehe Edgar Savisaarega, kuid Rauna väitel ei olnud jutuks poliitiline avaldus.
«Nad arutasid puhtalt transiidiküsimusi,» ütles Raun.

Vot nii. Siinkohal toon täies ulatuses ära Rüütli avalduse ja loeme nüüd õige kõik koos ning leiame üles need kohad, kus Rüütel lindistamist taunis. Selguse huvides olgu öeldud, et kõik vihjed häälte ostmise taunitavusele on toodud rohelisega, kõik vihjed lindistamise taunitavusele punasega:
Tallinnas järsult teravnenud võimuvõitlus süvendab muret demokraatia arengu pärast Eestis. Ausa ja aktsepteeritava poliitilise võitluse raamidesse ei mahu kuidagi katsed määrata poliitikule hind ning selle üle kaubelda ülemeelitamise eesmärgil.
Toimuv näitab, et kaugeltki kõik poliitikud ei austa rahva valikut ega ole valmis tunnustama demokraatlike valimiste tulemust, püüdes seda muuta ebaeetilisi võtteid kasutades.
Kui teatakse rääkida mitmete poliitikute «hinnast» ning varasematest üleostmistest, siis ei ole enam tegemist kahetsusväärse erandjuhuga. See viitab väga ohtlikule praktikale - demokraatlikus ühiskonnas täiesti lubamatute võtete kasutamisele, mille pärast peavad muretsema kõik Eesti erakonnad ja valijad, aga ka vastavad ametkonnad.
Eestis seisavad lähema aasta jooksul ees kahed valimised ning kogu rahva ja loodetavasti ka kõigi erakondade ühishuvi on, et need valimised toimuksid ausalt ja seaduslikult.
Sama ausalt ja läbipaistvalt peavad valimistel mandaadi saanud poliitikud teostama võimu. Salatehingutel ja äraostmiskatsetel ei ole kindlasti kohta eetilise poliitika võtete hulgas.
Niisuguse praktika levimine häbistab ja nõrgestab meie riigivõimu ning viib demokraatia tõsisesse kriisi, seades ohtu meie omariikluse. Ebaeetilised võtted poliitika teostamisel hävitavad rahva usalduse oma riigi vastu.
Eesti kodanikuna ja Vabariigi Presidendina tunnen toimuva pärast sügavat muret.
Usun, et riigi õiguskaitseasutused annavad toimunule pädeva ja õiglase hinnangu. Kutsun kõiki tegema parimal viisil oma tööd demokraatia kaitsmiseks meie riigis.
Rahva õiglustundega arvestamine ja usalduse hoidmine on liiga väärtuslikud selleks, et muuta need vahetuskaubaks võimu ja hüvede vastu.

Nagu näha, oli sõnavõtt tõesti tasakaalus ja taunis mõlema poole tegevust, kuna punaseid ja rohelisi kirju on ju sama palju!! Kuidas ma küll esimese korraga seda tähele ei pannud??

1 Comments:

 • At 31/3/15 19:56, Anonymous Anonüümne said…

  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing
  Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home