Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, aprill 04, 2006

EEE

Et siis Isamaaliit ja Res Publica tegidki tüki ära ja panevad leivad ühte kappi (Postimees kirjutab). Iseenesest tundub paremerakondade koondumine mõstliku mõttena, vasakpoolsus hiilib muudkui julgemalt pildile ning kakerdab kohati juba täiesti häbitult keset lava.

Teisest küljest... ma ei tea, mul ei ole selle ühinemise suhtes väga head tunnet. Tundub olevat olukord, kus 1+1=max 1,5. Mõlemad erakonnad kaotavad päris kindlasti osa valijatest. Res Publica venelased (pärast Rebase välja viskamist on karta, et oleks kaotanud mingi osa niigi), Isamaaliit need idealistid, kes valisid Isamaaliitu nö kõrgete isamaaliste aadete pärast. Oleks muidugi ilmne liialdus väita, et Isamaaliit on miski eriti kõrgelt eetilise erakonna mõõdupuu olnud, aga praegusel poliitmaastikul selline tunne siiski on, et halbade valikute juures oleks Isamaaliit eetilisuse mõõtmes justkui üks vähem halbadest variantidest. Nüüd aga kooselu Res Publicaga... njaa... No vaatame, kui Res Publica juhtfiguurid suudavad hoiduda vähemasti 6 kuud suurematest idiootsustest, siis võibolla rehabiliteerivad nad end valijate silmis, kuna viimastel on ju teadupoolest mälu sama lühike kui Eestis päiksepaisteline suvi. Olles igalpool võimu juurest tõrjutud, võib see neil isegi õnnestuda, kuna lollustega suudetakse poliitikas teadupoolest reeglina hakkama saada ikka võimul olles.

Aga vot see esialgselt välja pakutud nimi... Erakond Eesti Eest! Kõlab väga lollakalt, ütleme otse. Nagu mingi taasiseseisvumisaeg oleks jälle kätte jõudnud, kus esindusdemokraatia kogemused on veel puudulikud ja siis mõeldakse võltspaatoslikke nimesid ja loosungeid. Erakond Eesti Eest! Et siis nagu EEE... eee..... eee....... nojah... Aga miks mitte tagant? Eesti eest! Et nagu Eesti kobigu eest ära, mina tulen? Ma lähen Erakond Eesti Ette? Erakond Eesti Eesti? Kuidas palun? Selline respublikalik mõttemall kumab läbi. Selle partei nimi ju ametlikult ka mingi lohisevalt pikk "Ühendus Vabariigi Eest - Res Publica". Riimub muidugi ilusasti ühe kuulsa mehe sõnadega "Tarkus tarviline vara - õpi hoolega!", aga ma ei tea, kas see on assotsiatsioon, mida on taotletud... Aga jälle see "Eest". Nagu kohutavalt oleks vaja kogu aeg kellegi eest võidelda. Rahu, rahu, praegu ei ole sõda!

No loodetavasti need otsustajad ikka vaatavad natukenegi ringi, mida inimesed nende nimest arvavad. Kasvõi internetis. No ei ole mina veel leidnud ühtegi nime toetavat arvamust, küll aga negatiivset suhtumist. Võibolla oleks aeg küps proovida sellise Euroopas küllaltki arvestatava nimega nagu "Kristlikud demokraadid". Põhimõtteliselt vastab see täpselt Isamaaliidu ja Res Publica ühistele joontele - konservatiivsed parempoolsed. Muidugi Eesti ühiskond on nii lollakalt religioonivaenulik, et selline nimi võiks kokkuvõttes kujuneda poliitiliseks enesetapuks, aga iseenesest oleks huvitav eksperiment.

Üldiselt see nimevalik peegeldab minu meelest sedagi, et ühinemise otsus tuli väga kiiresti. Alles käisid mingid ähmased kõlakad, et võibolla räägitakse midagi ühinemise võimalikkusest ja äkki oligi uudis käes, et sisuliselt juba ära tehtud! Tundub, et Res Publical oli Reformierakonnaga liitumise plaaniga nii halvad kogemused, et enam teist korda ei tahetud oodata, et äkki nende reiting kukub isegi praeguselt pea olematult tasemelt päris ära ning isegi Isamaaliit ei taha enam teda naiseks. Ega siis polnudki aega mingit normaalset nime välja mõelda. Isamaaliit ütles, et ikka "isamaa" või "Eesti" peaks sees olema, Res Publica jällegi, et millegi "eest" on vaja ikka võidelda ja nii ta läks. Palun väga: EEE.

edit 07.04.2006:
Samal teemal on kirjutanud anna-maria. Räägib sellest, mida ma mõtlesin, aga ei osanud nii hästi kirja panna.

1 Comments:

 • At 31/3/15 19:57, Anonymous Anonüümne said…

  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing
  Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home