Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

kolmapäev, märts 22, 2006

Poliitiline vastutus

Postimees kirjutab: Rootsi välisminister astus valetamise tõttu tagasi

Lugege seda artiklit ja leidke paar erinevust meie poliitilise maastikuga.
Kuidagi ei sooviks liigselt kiita Rootsi poliitilist süsteemi, kuna see on jälle teistpidi kiiksuga oma sots.dem.-ilisuse jms-ga. Siiski peab ütlema, et ühtteist ikka on veel sellelt riigilt õppida.

Iseenesest mulle see põhjus tagasiastumiseks väga meeldis, kuna Eesti kontekstis ei ületaks antud probleem isegi uudisekünnist. No mõelge ise - välisminister oli kaudselt seotud sellega, et religioosselt tundlikut materjali oma serveripinnal näitavale firmale anti teada, et see võib mõjuda teatud ringkondade jaoks provokatiivselt ning potentsiaalselt põhjustada rahvusvaheliste suhete mõningast teravnemist. Kogu lugu. Keegi kuskil ei varastanud, ei kaotanud riigisaladust ära, ei passinud kõrvalt, kui reostus randa uhtus, ei teinud jõuvõtteid selleks, et serveripind kohustuslikus korras sulgeda ega midagi sellist. Tegemist oli meie taustsüsteemis ikka väga leebe asjaga ja selle sündmuse ümber keerutamist peetaks Eestis kõige õigemaks poliitiliseks sammuks. Tõenäoliselt saaks järgmisel "Võidupühal" medaligi rinda eriliste teenete eest Eesti välispoliitika kujundamisel. Kõige ekstreemsem, mis antud juhtumi korral Eestis oleks võinud pärast nädalaid kestnud nõiajahti juhtuda, on see, et välisministri abi, kes otseselt serveripinna omanikuga suhtles, oleks saanud tseremoniaalse noomituse. Seda muidugi pärast seda, kui oldi keskendutud põhiprobleemile: "kes krt selle info ajakirjandusse lekitas!"

Ja ühe mõtte sooviks siia võibolla veel lisaa. See Rüütli tütretütre (13 a) teema, et oli kuskil kesklinnas veidi lahjat alkoholi pruukinud. Keegi Kanadas resideeruv eestlane oli ühte Eesti ajalehte saatnud oma arvamuse (ja ma ei leia seda praegu üles, vist oli Postimehes, aga äkki oli EPLis - paberväljaandes igatahes), kus tõi välja väga õige pointi: mitte kedagi ajakirjandusest pole huvitanud küsimus sellest, kes ilmselgelt alaealisele lapsele alkoholi pakkus, kes müüs, kuidas need saavad karistatud jne. Samuti tõi välja asjaolu, et tsiviliseeritud läänemaailmas ei avalikustata mõistetavatel põhjustel alaealise poolt korda saadetud kuri- ja väärtegusid. Meil aga pühitseb eesmärk kõik abinõud. Kaasa arvatud alaealiste avaliku ja pideva eksponeerimise ajakirjanduses. Eks see ole küllalt keeruline teema, kuna ühest küljest peaks ju rahvas teadma, milline on tema esindajate elu, teisest küljest ei ole alaealiste ära kasutamine selleks jällegi kõige õigem tee. Hea, et Eestis ajakirjanikel selles küsimuses eetika kohta küsimusi ei teki – on lihtsam elada.

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home