Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

kolmapäev, veebruar 08, 2006

TABATUD!

Jumalale tänu, nüüd on siis lõpuks ometi see tegelane käes, kes Eestit tabanud seni suurima naftareostuse eest vastutab. Tegemist on piirivalveameti peadirektori kolonelleitnant Roland Peetsiga.

Postimees kirjutab nii (http://www.postimees.ee/080206/esileht/siseuudised/191310.php):
Siseminister Kalle Laanet otsustas peatada piirivalveameti peadirektorile kolonelleitnant Roland Peetsile koloneli auastme andmise seoses infosuluga tankeril Flawless tekkinud kütuselekke kohta, teatas siseministeerium.

Siseministeeriumi hinnangul ei hinnanud ega kontrollinud piirivalveamet korralikult infot 25. jaanuaril piirivalve merevalvekeskusesse saabunud tanker Flawless`i ahtridekile 1,5 kuupmeetri kütuse voolamise kohta.

Algselt pidi Peets saama koloneli auastme Eesti vabariigi aastapäeval 24. veebruaril.

«Peadirektor Roland Peets vastutab minu ja riigi ees kogu piirivalvevaldkonna tulemusliku toimimise eest,» ütles Laanet.

Laaneti hinnangul näitasid viimase aja sündmused, et piirivalve töökorralduses on puudujääke, mis takistavad ülesannete korrektset täitmist.

«Roland Peetsi juhtimisel peab piirivalve üle vaatama info edastamise, hindamise ja vastavalt selle tulemustele kontrolli korraldamise ning täpsustama ametnike vastutust selles valdkonnas,» ütles siseminister Kalle Laanet.

Siseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Maia Burlaka sõnul jääb Peetsi uuest auastmest ilmajätmine ainsaks karistuseks, mille siseminister piirivalves tekkinud infosulu tõttu määrab.

«Kuna siseministrile allubki otseselt ainult piirivalve peadirektor, siis ta ei saagi kedagi rohkem karistada,» selgitas Burlaka.

«Ülejäänud ametnike vastutusele võtmine on juba piirivalve peadirektori vastutusalas,» lisas Burlaka.


On ju hea uudis!
Ainult, et midagi on siiski justkui mäda, või vähemasti tundub see mulle nii. Ei saa ka välistada minu kalduvust paranoiale.

1) Siiani on peaminister koos Laaneti ja Villuga seletanud, et üles tuleb otsida see väike ametnikumutter, kes paberi edastamise asemel selle kuhugi panni alla pani ja kogu infovahetus sumbus. Et pole vaja ega mõtet karistada ministreid mingi hägusa poliitilise vastutuse tähe all. Mõni kuldsuu peaministri isikus suutis isegi välja käia mõtte, et viimasel ajal on üldse liiga palju rõhku pööratud poliitilisele vastutusele ning tegelik ametnike vastutus on meelest ära läinud. Nojah, mõtte teine pool on muidugi küll õige, kuid seda ma tõesti ei tea ega mäleta, millal viimati keegi tipp-poliitikutest tõepoolest poliitilise vastutuse mingi sigaduse eest enda peale võttis. Välja arvatud endine kaitseminister Jõerüüt, kes täiesti arusaamatul momendil hüüdis "poliitiline vastutus!" ning leidis ettekäände, miks tõenäoliselt lihtsalt ebamugavaks osutunud ametikohalt taanduda. Seega, küsimus on ikka üldises vastutuse puudumises Eesti Vabariigi riiklikus sektoris. Seda nii poliitikute kui ametnike tasandil. Aga, see selleks.

Tore oli lihtsalt nüüd tõdeda, et sm Laanet on lõpuks ometi leidnud selle ametnikust tropi, kes paberi ära kaotas või unustas välja minevate kirjade kasti panemata. Nagu nüüd kõigile teada, oli selleks piirivalveameti peadirektor isiklikult. Huvitav, kohe väga huvitav, on see, kuidas üldisemat laadi juhivastutus ministritasandil ei kehti, nõksu madalamal juhitasandil aga on täiesti pädev ja adekvaatne. Krdi vinged teflonvennad ikka meil sinna Sten Poki majja end nihverdanud.

2) Noh, väga hea, süüdlasele on kõrgema auastme andmine peatatud, mis pidi algselt aset leidma 24. veebruaril. Samal ajal lähevad Laanet ja Villu rõõmsalt pugejalikud näod ees Kadriorgia ametlikule after-party'le ja saavad Arnoldi heatahtliku peanoogutuse saatel endale kullatud plönnid rinda. Hea on, kui kodumaa oma parimaid poegi ikka nii usinalt kiidab. Hea töö tegijat tulebki kiita ning halvale malakat anda. See kehtib ka näiteks Mändi puhul. Temagi on ju ometi korralikke rekreatsiooniüritusi lossis korraldada lubanud, mis kindlasti on riigi Esimeste Inimeste töövõime säilitamiseks hädavajalikud. Seega tähtsuselt tinglikult teiseks kõige kõrgem riiklik auraha (Riigivapi teenetemärgi II klassi orden) rinda ja jälle vajalikku kõrgkvaliteetset tööd tegema! Tublid poisid, jätkake samas vaimus!

3) Aga nüüd küsimus tähelepanelikele: mille eest Peetsi karistatakse? Tähelepanelikud teavad juba ise vastus, vähemtähelepanelikele aga ütlen välja: selle eest, et Peetsi alluvuses jättis keegi kuskil kellelegi edastamata info, et 50 km kaugusel Eesti rannikust voolas mingil tankeril 1,5 tonni raskekütust tekile. Ainult et... eeh.... keegi pole veel suutnud näidata, et just selle õnnetuse tagajärjel kilomeetrite viisi Eesti rannik reostatud sai. Pigem on tõenäoline, et nii kaugelt ei kandunud reostus massiliselt Eesti randa ning et sellest kogusest ei oleks piisanud nii suureulatuslikuks reostuseks. Lisaks on väidetud, et randa jõudnud löga oli miskine küttesegu, mida kasutavad laevad enda kütusena, mitte ei vea tankerites ühest punktist teise. Seega, esineb suur tõenäosus, et too õnnetus 50 km kaugusel ühe "Veatu" nimega tankeril ei ole üldsegi kuidagi seotud Eestit tabanud reostusega...
Aga kuna süü ei saa hulkuda, siis kõigepealt mõistis seda Ansip ning ütles, et Flawless on süüdi.
Siis tuli Laanet ja teatas, et Peets on süüdi.
Ning probleem sai lahendatud. Kõrvalseisjad karistatud, rahva nõudmine süüdlane leida rahuldatud. Probleemi võib lugeda edukalt lahendatuks ning elu läheb kenasti edasi.

Kuradi Peets, ma ütlen! Poleks teda, oleks elu siin Eestis ikka oluliselt parem!

P.S. ahjaa, ühe mõtte tahaksin siinkohal võibolla veel öelda. Huvitaval kombel pole me viimasel ajal enam üldsegi kuulnud sellest tankerist, mis kohalike elanike sõnul kuskil suhteliselt reostuspaiga lähedal olevat enne reostuse ilmsikstulekut karil kinni ukerdanud... Teisest küljest, kui meil on juba süüdlane olemas (Flawless ning Peets), siis milleks otsida edasi?

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home