Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

laupäev, veebruar 18, 2006

Kõik raha olümpiavõitjatele!!!

Nonii... vahekokkuvõte:
Šmigun, Kristina - 2 kuldmedalit
Veerpalu, Andres - 1 kuldmedal

Riik on lubanud kulla eest 600 000 EEK, EOK lisaks 1 000 000 EEK. Ja treenerile pool summast.
Igati soliidsed numbrid, minu meelest vähemasti.

Aga esineb ka teisi arvamusi, nagu võib kuulda Kuku-raadio salvestisest:
http://www.hot.ee/arrowheader/kikuahju.mp3
Resümee: 80-aastane vanatädi helistab Rohke Debelakile otse-eetrisse ning kriiskab, kuidas kõik on halvasti ja riigil raha pensionäridele pole, aga nüüd küll on raha, et mingile muidusööjast olümpia topeltkulla võitjale miljooone maksta. Mis ta õige teinud on? Teised on korralikult kogu aasta sõitnud, tema aga käis kuskil mägedes päevitamas ja nüüd korra siis tegi paar sõitu. Häbiväärne!

Täiesti imeks pandav on, kuidas tädi suutis hoiduda jutust, kuidas suur rahva sõber Savisaar küll sellist korralagedust ei lubaks, kui tema president oleks vms. Ja tädi tegi õigesti, kuna, nagu tuleb välja, on nüüd ka Savitsaaril katus korralikult leekima pannud:
http://www.postimees.ee/180206/online_uudised/192443.php

Tsiteerin:
"Edgar Savisaar lubas järgmisel nädalal teha valitsusele ettepaneku suurendada olümpiakulla eest valitsuse poolt määratud preemiat 600 000 euroni ehk ligi 9,4 miljoni kroonini."
"«Kangelased väärivad, et neid koheldaks ja hinnataks tõepoolest kui kangelasi. Eesti tahab üle minna eurodele. Olgu meie hinnang olümpiakullale mitte 600 000 krooni, nagu varem otsustatud, vaid 600 000 eurot,» soovitas Savisaar."
Vaat teile rahva armastajat, pensionäride ja noorperede eest seisjat. Tema lahmiks kohe kümneid miljoneid paarile olümpiavõitjale.

Iseenesest pole mul sellest rahast kahju, ainult et "natukene" on riiklikud prioriteedid proportsioonidest väljas. Ma pigem ei hakka üldse rääkima näiteks õlireostusest ja selle ennetamisest, mis vajab raha, räägime palju võrreldavamatest asjadest. Nagu TV3 Seitsmesed Uudised tõi välja võrdluse: Jaan Kross sai hiljuti elutööpreemia 300 000 krooni. Et siis nüüd oleks olümpiakuld väärt 30 korda rohkem kui ühe kirjaniku kogu elutöö? 2 kulla võitmine aga 60 korda tähtsam? Eesti teadlastele aga jagatakse elutööpreemiaid 300 000 ja 150 000 krooni kaupa (http://www.postimees.ee/170206/online_uudised/192272.php). Savitsaar väidab, et olümpiavõitjate teened riigi ja rahvuse ees on palju suuremad, kuna nende saavutused liitvat rahvast sama palju kui viimati 15 aastat tagasi iseseisvuse eest võideldes. Loll populistlik jura, muidugi mõista. Jah, inimesed on Kiku ja Andruse võitude üle õnnelikud ja veidi uhkemad eestlane olemise üle, aga see kestab nii umbes 5 minutit. Kogu kullavõidu tähtsus väljendub aga kõige paremini selles, milline pilt täna hommikul kell 10 avaldus Rocca al Mare keskuses, Extreme Spordi kaupluses, kus kullavõidu tõttu oli suusavarustus 50% alla lastud. Polnud ruumi, kuhu astuda ega end ümber pöörata - terve pood oli majanduslikult kaalutlevaid inimesi täis! Kogu see kullajoovastus taandubki materiaalsele hüvele - kellelegi miljonid tasku, teistele poole odavamalt träni. Jah, ise olin ka seal, jah, ise ostsin ka odavamalt träni. Aga kui keegi seal oleks pajatama hakanud eestlusest ja kui ühtsed me nüüd rahvusena oleme, siis ta oleks tõenäoliselt saanud slallisaabastega vastu pead.

Seega, rahu, ainult rahu, nagu ütles üks parajalt paks mees, kellel oli seljas propeller ja kõhu peal punn. Savipäts, kle, ei saa nii, et vahetult peale kulla võitmist hakkad kohe kümnetes kordades rohkem seni kokkulepitust raha laiali laotama. Võta nüüd ikka vähemasti olümpia lõpuni aeg maha ja vaata siis, kui kõva rahvuslik tunne veel alles on. Samuti tuletaksin meelde, et Eesti on vist niigi kõige rohkem oma medaliste üle kuldamas. Ükski teine riik ei raatsi üle mõnesaja tuhande krooni oma medalistidele anda. Aga näe, meie siin kallume juba kümnete miljonite eraldamist. Ja seda veel majandusministeeriumi eestvedamisel, kes küll ameti poolest peaks ju majanduslikult mitte boheemlaslik-kultuurilis-sportlikult emotsionaalselt kaalutlev inimene olema. Ma saaks veel aru, kui sellised välkideed tuleks kuskilt kultuuri- või sotsiaalministeeriumist, aga majandusministeeriumist??? No aga mida oodatagi inimeselt, kes käib välisinvestorite ees avalikult seletamas, kuidas Eestis on suur lõhe ja selle põhjuseks on proportsionaalne tulumaks. "Annab jumal ameti, annab ka mõistuse!" Krt, see hüüdlasue ei tööta, rsk!

0 Comments:

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home