Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

teisipäev, juuli 26, 2005

Vanasti oli elu sitaks parem!

Täna siis ilmus Postimees onlainis säänne artikkel:
"Pooled Eesti venelastest peavad nõukogude aega paremaks". Ja siis järgnes mingi kuiv tõdemus kuipalju ja millisest elanikkonna kihist ikka inimesed kunagist nõuka aega paremaks pidasid ja kui paljud olid neile vastandina targad. Ma ei viitsinud seda statistikat uurida, sest ma olen lisaks maailma kõige lahedama bloogi omanikule ka maailma kõige targem inimene ja võin teile ise ilma ühtegi statistikat tegemata öelda, mis tulemus oli. Ja see oli:

 • Muulased (ei, ma ei pea siinkohal silmas neegreid ega moslemeid vaid valdavalt vene keelt põhikeelena rääkivaid kodanikke): vähemalt pooled (kui mitte enamik) peavad nõuka elu paremaks (nojah, ok, see oli juba ka pealkirjas olemas, aga ma oleks võinud ka ilma selleta seda öelda, ausalt noh!)
 • Vanad (50+ aastased) peavad nõuka aega rohkem paremaks kui noored
 • Praegused madalapalgalised peavad nõuka aega rohkem paremaks kui rikkad
 • Maakad peavad nõuka aega rohkem paremaks kui linlased
 • Harimata paugud peavad nõuka aega rohkem paremaks kui targad
 • Kõige rohkem aga peavad nõuka aega taevariigiks üle 50-aastased 8-klassilise haridusega maal elavad madalapalgalised tiblad (ja ma kasutan seda väljendit siin praegu täiesti vabalt olenemata kõnealuse tropi rahvusest - võib olla nii venelane, ukrainlane, usbek kui jeestlane, nimekirja jätan lahtiseks, kuna tiblasus ei küsi rahvusest vaid ajukäärdude arvust või õigemini nende vähesusest)

Ülejäänud Eestis elavad inimesed on lihtsalt looduslikult targemad.

Kas saab säärast idiotismi neile pahaks panna? Ega hästi ei saa. Vigase või arengupeetusega inimese üle Sa ju ei irvitaks. Sest see pole ilus ja üldjuhul pole ta ise oma olukorras süüdi. Kui inimesel ikka on maast madalast pähe tambitud vangimentaliteet, siis ta tahabki vanglas elada. Seal on ju jõle mõnus! 3 korda päevas saad süüa, katus on peakohal, väga külm ka tavaliselt pole, riided on seljas, ainult situ ja peerata. Mida veel võiks üks tavaline lolli massi esindaja soovida? Kõiksugu vabadus ja otsustamine on ju keeruline ja paneb vaesel tiblal aju valutama ning rusikatega vehkima. Rääkimata sellest, et äkki tuleb pärast veel mingit vastutust ka oma tegude ja otsuste eest kanda. Või no lugege ise neid kommentaare, mis Postimehe artiklile järgnesid: [kommentaarid on siin lingi taga peidus].

Väljavõte kaunimatest (tegelikult esimestest ettejuhtuvatest):

"ma 26.07.2005 13:15
no mina olen põline eestlane ja ütlen ka, ei häbene: nõukogude ajal oli jah parem elu. Väärtused olid paigas ja lolle ning agressiivseid ei soositud."

muidugi ära häbene. Kas jalutu peaks häbenema, et ta ratastoolis on? Muidugi ei pea. Seega ei pea ka sina, kulla "ma" häbenema, et Sul aju just päris täisauruga ei tööta. Oluliselt mõnusam on, kui riik kõik väärtused Sulle ette annab ja Sul jääb nende järgi ainult joonduda. Praegu on ju jumala sitt värk - ise tuleb mõelda ja oma väärtusi kaitsta jne. Ja mõtle kui kohutav: Sinu kõrval elavad ka sellised, kellel on teised väärtused ja teised maailmavaated. Nõme! Tahan tagasi vanglasse!

"Mel 6.07.2005 13:21
Nõukogude aja plussid : a) ei olnud tööpuudust kui sellist,eriti maapiirkondades. b) ettevõtted jagasid oma töötajatele tasuta elamispindasid,mis praegu maksavad poolest millist ülespoole. c) raudse eesriide tõttu ei saanud igatsugu murjanid siia head elu nautima tulla (võrrelgem Tallinna ja Stockholmi tänavapilti). d) 100% tasuta haridus ja arstiabi (sh.hambaravi) Nõukogude aja miinused : a) lihtinimesel ei olnud võimalik nn. vale süsteemi riikidesse reisida. b) valuuta omamine oli karistatav (!) c) eesti poisid pidid nõukogude armees (bardakk kuubis) teenima d) kaheksakümnendatel toimunud venestamisprotsess e) tohutu defitsiit kaubanduses. "

Mel on aga meil näide tiblast, kes üritab veidi inimeseks kunagi areneda. Sest ta oskab asju juba näiliselt ka kriitilise poole pealt vaadata. Samas jääb Melil veel puudu arusaamisest, et
a) tööpuudust polnud seetõttu, et suur osa inimestest tegi täiesti mõttetut ja ebarentaablit tööd - me võiks praegu ka saata suure osa töötajaskonnast teineteisele näiteks üle aia kivi edasi-tagasi loopima ja selle eest neile palka maksta. Ei tea ainult, kas see oleks väga hea mõte ja kas Sulle endale, kallis Mel see meeldiks, kui sellist tööd riigi eelarvest näiteks kinni makstaks.
b) tasuta elupinnad tööandjatelt. JAA... need olid tõepoolest tasuta. Tasuta asjad on head. Mis jutt see on, et tasuta lõunaid pole olemas?! Võibolla enam ei ole jah, aga siis, heal ajal, olid! Mitte keegi ei maksnud nende elupindade ehitamise eest ega midagi. Täiesti tasuta anti. Ja kui nüüd ehitab Saviets munitsipaalmaju, siis saab isegi Mel aru, et nende niisama jagamine inimestele on vähe imelik.
c) Mel ajab vähe segi selle, kes kuhu poole tegelikult reisida ja elama minna tahtis. Murjamid ei tulnud jah siia, sest nad ei tahtnud siin elada. Inimesed aga, kes pidid siin elama, ei saanud siit ära minna. Nii pidi oli see lugu.
d) 100% tasuta hariduse ja tervishoiu lugu on jälle see tore tasuta lõunate värk. NLiit seepärast ju siiani ongi nii tugev ja püsib vankumatult, et seal kogu majandus oli nii hästi reguleeritud, et sai igast tasuta värki elanikele jagada.

Negatiivsena aga toob Mel välja selle, et "valuutat ei tohtinud olla" :)) Mulle kohe meeldib, kui mingid pool-tiblad üritavad targad olla ja argumenteerida oma seisukohti selliste detailseks aetud väidetega. Mitte et üldiselt puudusid elanikel kõige elementaarsemad inimõigused, vaid et "valuutat ei tohtinud olla". Ja siis pandi selle eest vangi ja see oli paha.

Ah, üldiselt on see nii lahe teema, mille ümber võiks tölplastega lõputult vaielda, aga ma olen õnneks aru saanud, et lolli ei saa õpetada, kui loll ei taha õppida. Seega ma olen üldiselt loobunud vaidlemast ja selle asemel kirjutan siin ainult tarkadele, kuidas asjad maailmas TEGELIKULT on.

4 Comments:

 • At 27/7/05 08:21, Anonymous dumbuser said…

  Heh, teeks siis siia selle blogi kõige esimese kommentaari kah.

  "Ah, üldiselt on see nii lahe teema, mille ümber võiks tölplastega lõputult vaielda, aga ma olen õnneks aru saanud, et lolli ei saa õpetada, kui loll ei taha õppida. Seega ma olen üldiselt loobunud vaidlemast ja selle asemel kirjutan siin ainult tarkadele, kuidas asjad maailmas TEGELIKULT on."

  Mnjahh, üks tark meesütles kunagi et: "Arguing on the internet is like running in the Special Olympics... Even if you win, you're still retarded."

   
 • At 27/7/05 08:59, Anonymous dumbuser said…

  Mnjahh, krt. Tutvudes selle vägeva blooghi sisuga tuli välja, et mingid pisvinnid on ka varem juba kommenteerinud. Krt, inimestel pole ka muud targemat teha kui blooghe lugeda.

  Aga nohh, ikka tuleb toda nõuka-aega taga igatseda, tol ajal sai poest odava raha eest tarhunni limpsi, praegu on saadaval mingi vastik imperialistlik koopia, mis pole pooltki nii tervislik kui omaaegne,täiesti teadmata komponentidest kokku keeratud rohevesi...

  Ja kamashokolaad oli siis parem. Magusa kollase ümbrisega seest hapud vitamiinid olid imeodavad, Vändra kondiitiripoest sai sooja kohupiimakorpi ja värsket korvikest. Ekleerid viisid keele alla. Vot sihukesed lood olid, kellele seda viinerit ja banaani ja sõnavabadust ikka vaja on. Kapitalistid ahju. Peaks vist laupäeva varahommikul Aru ja Teini eeskujul VS-i ees räuskama hakkama "Brezhnevit, Brezhnevit"...

   
 • At 7/8/05 18:58, Blogger OV said…

  Sai kah sel teemal oma blogis analüüsivalt kirjutatud ;)
  http://vaher.blogspot.com/2005_07_01_vaher_archive.html

   
 • At 7/6/13 19:31, Blogger markoarko said…

  Olen sündinud 79.aastal ja olen suur nsv liidu aegade pooldaja.Oleks tahtnud sündida varem.Praktiliselt kuritegevus oli miinimum,kerjuseid,vaeseid ja nälgivaid inimesi polnud!Kütus oli odav,elekter oli odav.Enamus asju oli odav ja ülejäänud defitsiit.
  Inimesed olid rõõmsad ja õnnelikud.Oli aega tegeleda perega jne.mitte muredega.Ja kui palju plusse nüüd siis on,kas inimesed õnnelikud.Need inimesed on sinu kõrval kel pole tööd,pole norlmaalset pensioni,pole norlmaalset palka,lasteraha,elu aset jne!Kes ütleb et Eestis on nüüd elu parem on ainult iseendale mõtleja,või ei tea selle eluajast midagi!

   

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home