Kõige vägevam bloogh üldse maailmas tõenäoliselt

See bloog siin on selleks, et ma saaks kuulsaks ja palju raha. Siis ostan suure bmw! Ja elu on täiuslik!

neljapäev, juuni 16, 2005

Olulisi majandusalaseid mõtteid

Olemas on selline asjalik ajaleht nagu Äripäev, mis teinekord pealtnäha tavalistesse artiklitesse poetab osavalt toredaid huumoriteri. Eks ikka selleks, et lugejaid valvsana hoida ning igava majandusjutu vahele helgemaid äratundmismomente pakkuda.

Näide:
"Harju Elektri aktsiat kukutab suvi" - Annika Matson 16.06.2005 10:58
"Hansabank Marketsi maakler Raido Lillemets ütles investoritele lohutuseks, et Harju Elektri aktsial on hetkel rohkem lihtsalt müüjaid kui ostjaid."
ermmm... "Midagi hullu pole, lihtsalt keegi ei taha osta." Ma usun, et see kõlab aktsiate omanikele tõepoolest rahustav-lohutavalt.

Veel üks:
Börsikommentaar: kas suvepuhkuseks müüa aktsiad maha? - Romet Kreek 15.06.2005 10:03
"Kes on aga lühiajalise kasu peal väljas, võiks kaaluda positsioonide sulgemist. Kui pole aega turuga tegeleda – ka sellest tuleks puhata – võiks kaaluda ka aktsiate kättejätmist. Aktsiate hoidmisel tuleks oma pangale või maaklerfirmale andma sisse kahjumit piirava tehingukorralduse (stop-orderi)."
2 esimest lauset järjest on jällegi päris hea huumor rubriigist "meil on alust arvata, et järgmise nädala jooksul peaks aktsia x hind tugevalt tõusma, kui just turg ei arva teisiti, mispuhul on ka oluline langus tõenäoline. Igal juhul on praegu soodne aeg börsil osalemiseks või passiivselt kõrvalt vaatamiseks." ehk siis "mul ei ole teile soovitust anda, aga ma võin välja pakkuda vastandlikke variante, mis peaks teie elu keerulisemaks tegema". Talk about Dilbertesque.

1 Comments:

  • At 1/7/05 01:44, Anonymous Susi said…

    :))) Pohimotteliselt voib aktsia hind tousta voi langeda, kui turg just teisiti ei arva... my ass :)

     

Postita kommentaar

Links to this post:

Looge link

<< Home